14.8 C
Скопје
11:00 - 28 февруари, 2024

(Видео) Џони Деп доби седум минути овации во Кан, неговата режисерка нападната: „Таа е против жените!“

Враќањето на Џони Деп во глумата на голема врата со филмот „Jeanne du Barry“ дојде благодарение на режисерката Мајвен Ле Беско, која е поранешна сопруга на Лук Бесон.

Мајвен доби многу лош одзив од новинарите откако „плукна во лице“ на француски новинар.

Според новинарот Едви Пленел кој зборуваше за Варајати  „Таа е отворено против #MeToo движењето и направи гест за да го искаже својот свет, па дури се фалеше со тоа на телевизија. Можевме да видиме некаква гордост во неа што го повторуваше тоа“.

Инаку, #MeToo движење е светки познато феминистичко движење, а предводено од жени кои поддржуваат жени кои се соочиле со семејно насилство, сексуално насилство и слично.

Ова дојде откако Мајвен даде неколку непопуларни забелешки во Париз во 2020 година, на еден новинар: „Лудо е колку глупости кажуваат овие денови! Овие жени не сакаат мажи, тоа е јасно, и тие предизвикуваат многу сериозна колатерална штета“.

Во истото интервју таа дури и го истакнала и го елаборирала својот став против ова феминистичко движење, велејќи дека „Кога ги слушам жените како се жалат дека мажите ги интересира само секс со нив, им велам: „Уживајте затоа што нема долго да трае!“

Минатата недела Мејвин мирно прифати дека е нападната од печатот, но одби да зборува за тоа бидејќи тврдеше дека е нервозна поради премиерата на филмот.

За време на едно телевизиско интервју, таа ја потврди нејзината реакција „Дали потврдувам дека го нападнав (новинарот)? Да, ќе зборувам за тоа кога ќе бидам подготвена, многу сум зафатена за премиерата на мојот филм“.

Токму од овие антифеминистички причини, реисерката не го добива публицитетот што го сакаше за својот филм кој вчера беше претставен на Канскиот филмски фестивал, а во кој главата улога ја има Џони Деп. За жал, претходно искажаните анти-феминистички зборови донекаде го засенија новиот филм кој според критичарите е одличен. Но сепак, самиот Џони Деп доби 7-минутни овации кога пристигна во Кан.

 

Слични објави

(Фото) Шерон Стоун го покажа синот: Ретка фотографија од Роан кој живее со поранешниот сопруг на филмската ѕвезда

еспресо

Ана Севиќ за новата работа во „Ѕвездите на Гранд“: Децата ме бојкотираат

еспресо

(Фото) Моника Левински на голема врата се врати на сцената: Никогаш не изгледала подобро

еспресо

(Фото) Прва објава на Ана Бекута по отсуството од „Ѕвездите на Гранд“: Еве со што е преокупирана пејачката

еспресо

Астропрогноза за среда, 28 февруари: Страст за Раковите, радосна вест за Рибите

еспресо

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо
Се вчитува....