23.8 C
Скопје
11:45 - 2 јуни, 2023

Ознака : режисерка

Ви Препорачуваме Еспресо Свет Слајдер Сцена Чудесни жени

Која е Жастин Трие, третата жена што освоила Златна палма во Кан: Потребни ни се приказни за животот на жената, режирани од жени

Еспресо
Режисерката на „Анатомија на падот“ ја освои Златната палма на 27 мај, со што стана третата жена режисер во историјата на Канскиот филмски фестивал што...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Видео) Џони Деп доби седум минути овации во Кан, неговата режисерка нападната: „Таа е против жените!“

Еспресо
Враќањето на Џони Деп во глумата на голема врата со филмот „Jeanne du Barry“ дојде благодарение на режисерката Мајвен Ле Беско, која е поранешна сопруга...
Ви Препорачуваме Еспресо Интервју Слајдер

Тина Величковиќ, режисерка во подем: Финансиските недостатоци нè тераат на нови решенија

Мартина Петреска
Величковиќ е од ретките наши млади кои сфатиле дека каде ѝ да оди, без разлика дали за образование или за работа, сака да се врати...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Локумче Наши Фаци Слајдер Сцена

ЛОКУМЧЕ: Ана Марија Јанковиќ ќе ве маѓепса со својата божествена убавина и страста кон седмата уметност

М.Р.
Прекрасна млада дама, а веќе истакнат модел кој го освојува светот. Ана Марија Јанковиќ е наш познат модел и дел од модната агенција „Real Woman...