21.8 C
Скопје
20:36 - 15 април, 2024

Ознака : жастин трие

Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСценаЧудесни жени

Која е Жастин Трие, третата жена што освоила Златна палма во Кан: Потребни ни се приказни за животот на жената, режирани од жени

Еспресо
Режисерката на „Анатомија на падот“ ја освои Златната палма на 27 мај, со што стана третата жена режисер во историјата на Канскиот филмски фестивал што...