36.8 C
Скопје
12:11 - 18 јули, 2024

Ознака : разговор

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Разговор со проф. д-р Нико Беќаровски: Што го прави суплементот ГЕ 132+ Натурал оптимален за употреба

Ј.К.Д.
При екстремни загадувања на воздухот какви што има кај нас, особено во период на вирусни заболувања, освен исхрана богата со антиоксиданси, исхрана што го стимулира...
Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСлајдер

Горан Абрамовиќ, пица-мајстор, светски шампион: Големината на еден мајстор е да им го пренесе знаењето на младите

Еспресо
Од Србија до Јужна Африка каде што го одвел животот и речиси судбински се сретнал со занаетот пица-мајстор, пропатувал преку Америка, Европа, до усовршување во...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатИнтервјуСлајдерЧудесни жени

(Фото) Билјана Јуруковски, фотографка меѓу африканските племиња: Психичките подготовки за моите патувања се потешки и од физичките

Јасмина Кантарџиева Димков
Ја пресретнав во Охрид, на мал одмор меѓу пристигнување и ново заминување, фотографката која со своите фасцинантни фотографии ги полни страниците на светските списанија и...
Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСлајдер

Саша Шотаровски – Шоте: Немаме единство да застанеме зад некој уметник и да го промовираме во светот

Ј.К.Д
Неговото име се поврзува со повеќе култни градски места, од „Кристијан“, „Галерија 8“, „Безистен“, до „Децата од нашата улица“ во Дебар Маало, сега „Бифе Тафталиџе“....
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииИнтервјуПатувањаСлајдер

(Фото) Маја Глигоровска за верата и за посетата на Острог: Духовиот отец ми ја ублажува болката

Милица Џаровска
Маја Глигоровска, поранешниот модел, а сега наставник во одделенска настава во основното училиште „Браќа Миладиновци“, вели дека е голем верник. Неодамна, Маја се врати од...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЕспресоИнтервјуПатувањаСлајдер

Ќе стане ли конечно Јабланица Национален парк: Премногу убавина на мала територија што мора да се зачува и брендира

Јасмина Кантарџиева Димков
Трпе Ѓоргоски, Богоја Кумбароски и Јованчо Секулоски се моторните сили што ја туркаат иницијативата за заштита на планината Јабланица преку донесување Закон за прогласување на...
БалканВи ПрепорачувамеИнтервјуНаши ФациСлајдерСцена

Разговор со Ѓорѓи Галетановски: Од сите хотели, Дино Мерлин го избра најефтиниот, и сакаше сам да шета низ Зоолошка

Милица Џаровска
Ѓорѓи Галетановски, поранешниот доректор на скопската Зоолошка градина вели дека од „улицата“ го научил 80 проценти од тоа што го знае сега, и го применувал...
Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСлајдерЧудесни жени

Јулијана Величковска: Понекогаш ми се чини дека не живеам во реалноста

Тони Димков
Пишувањето своја поезија и проза Јулијана Величковска прво го надгради со превод, уредување и издавање книги од други автори, а потоа внесе нова креација и...
Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСлајдерЧудесни жени

Интервју со Ивана Ѓорѓиевска, претседателка на Совет на Општина Куманово: Силната жена не гледа конкуренција во друга силна жена

Јасмина Кантарџиева Димков
„Секој мисли дека неговиот проблем има приоритет, а има проблеми бидејќи со години наназад се работело без концепт и стихијно, да не кажам партиски. Ред...
Ви ПрепорачувамеИнтервјуНаши ФациСлајдерСцена

Лара Иванова го има новиот летен хит: Пропуштам излегувања и забави поради балетот, но вреди

Милица Џаровска
Еден од најголемите понови хитови ова лето е „Нека гори”, новата песна на младата и исклучително талентирана пејачка Лара Иванова. Нејзиниот уникатен глас и талент...