23.8 C
Скопје
14:26 - 30 мај, 2024

Ознака : етиопија

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатИнтервјуСлајдерЧудесни жени

(Фото) Билјана Јуруковски, фотографка меѓу африканските племиња: Психичките подготовки за моите патувања се потешки и од физичките

Јасмина Кантарџиева Димков
Ја пресретнав во Охрид, на мал одмор меѓу пристигнување и ново заминување, фотографката која со своите фасцинантни фотографии ги полни страниците на светските списанија и...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајл

Осмо светско чудо: Црква во Етиопија која се наоѓа под земјата! (ФОТО)

Еспресо
На ова подрачје има вкупно 11 цркви, околу кои има големи карпи, а кои се наоѓаат на листата на Унеско и се сметаат за Светско...