18.8 C
Скопје
15:07 - 20 април, 2024

Ознака : дестинации

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЕспресоПатувањаСлајдер

Најпопуларните најевтини дестинации за летен одмор 2023: Сончев Брег меѓу фаворитите на Европјани, Скопје и Подгорица на Русите

Еспресо
Цените се шарени, речиси и да нема дестинација што не поскапела, па без 550 евра по човек е речиси невозможно да се оди на одмор...
Дестинации и ДегустацииЛајфстајлПатувања

Правила кои треба да ги знаете ако го посетите Дубаи: Никако не јадете со лева рака!

Еспресо
Освен веќе познатите правила, во Дубаи постојат и помалку познати правила кои не е лошо да ги знаете доколку се најдете во оваа земја. Доколку...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајлПатувања

(ФОТО) Ова езеро е прогласено за најубаво во светот

Еспресо
Езерото Морена, кое често се нарекува и тиркизно море, едно е од најубавите езера во светот, и е дел од прекрасниот национален парк Банф . View...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајлПатувањаСлајдер

Ја поврзуваат со Марс: „Крвавата река“ е чудесна, но и опасна (ФОТО)

Еспресо
Реката Тинто во Шпанија не е само една од реките на површината на нашата планета. Таа се поврзува со зачетокот на бронзеното и бакарното доба,...
ПатувањаСлајдер

Сите знаат дека постојат, но речиси никој ги нема посетено: Во овие места е забрането да се влезе

Еспресо
Кога и да слушнеме дека нешто е забрането, веднаш се јавува потреба да видиме што е тоа, но во светот постојат многу мистериозни места во...
Дестинации и ДегустацииЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ВИДЕО | Ова е најсреќното племе на светот: Живеат надвор од цивилизацијата и силно веруваат дека ако заспиете може да се разбудите како друг човек

ЕСПРЕСО
Во Амазонската џунгла се крие племето Пираха со околу 400 припадници познато како најсреќното племе на светот. И покрај утврденото мислење дека спиењето е добро...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ПАТУВАЊА: Ова се најефтините дестинации за скијање во Европа за 2022

Ј.К.Д
Сакате да скијате во Европа, но се прашувате која земја ги нуди најниските цени? Ова се најпопуларни и најефтини дестинации за скијање за 2022, според...
Дестинации и ДегустацииЛајфстајлРетро

Како нацистичката руина на Хитлер стана луксузно одмаралиште кое привлекува голем број туристи

Еспресо
Три години пред Германија да ја нападне Полска во 1939 година, Адолф Хитлер добил идјеа за изградба на најголемото туристичко одмаралиште во светот, сместено на...
Дестинации и ДегустацииЛајфстајлСлајдер

Деца заглавени во тела на возрасни, Чевли на брегот на Дунав… Приказните што се кријат зад овие скулптури ќе ви го скршат срцето (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Нело и Патрасе Непосредно пред катедралата во Белгија се наоѓа масивен кип на момче кое спие со своето домашно милениче под прекривка од камен. Иако...
Дестинации и ДегустацииЛајфстајлСлајдер

ФОТО: Блесна палатата Бленхајм и ги воодушеви гостите со празничниот декор

Еспресо
Палатата Белнхајм го претстави својот величествен традиционален свечен декор во пресрет на божиќната прослава на семејството Марлборо. Целиот простор е прекриен со блескави елки, сијалички...