Tag : дубаи

Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

ФОТО: Додека нејзината земја бележи рекорди по новозразени од Ковид – 19, Анастасија Ражнатовиќ ужива на плажа во Дубаи!

Васко Спасоски
И кога Европа бележи рекорди по бројот на новозразени лица со Ковид – 19, а исто така и Србија, младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ реши да...
Наши Фаци Слајдер Сцена

Бугарско-македонската старлета Драгана Спасовска има порака до македонските власти! (ВИДЕО)

Познатата македонско-бугарска старлета, Драгана Спасовска која сме имале прилика да ја видиме во неколку телевизиски интервјуа, за „Еспресо.мк“ вели дека во нашата земја нема намера...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Душко Тошиќ и прости на Јелена Карлеуша: Сè што имам од недвижнини ќе им го препишам на ќерките за да бидеш сигурна во мене!

Васко Спасоски
Минатата година беше доста тешка за Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ. За да ѝ ја докаже својата љубов на сопругата, фудбалерот, според пишувањата на „Стар“,...
Ви Препорачуваме Дестинации Лајфстајл

Правила кои треба да ги знаете ако го посетите Дубаи: Никако не јадете со лева рака!

Еспресо
Освен веќе познатите правила, во Дубаи постојат и помалку познати правила кои не е лошо да ги знаете доколку се најдете во оваа земја. Доколку...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Јелена и Душко се разведуваат? Фотографиите на фудбалерот ја збунија јавноста! (ФОТО)

Васко Спасоски
Гласините дека Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ се разведуваат повторно станаа актуелни благодарение на фотографиите што славниот фудбалер ги објавува на својот инстаграм-профил. Иако не...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Додека регионот се смрзнува, Дара Бубамара шета разголена во Дубаи (ФОТО)

Еспресо
Откако ослабе, не престанува да ја покажува својата фигура… View this post on Instagram 🍽🥂 #dinnertime #dubai A post shared by Dara Bubamara (@darabubamara_official) on...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Дара едвај ги „спакува“ огромните гради во минијатурното бикини (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Популарната пејачка Дара Бубамара (43) моментално ужива во топлиот Дубаи, а своите следбеници на Инстаграм ги почести со жешка снимка на која е разголена… Дара...
Ви Препорачуваме Наши Фаци Сцена

Познатата блогерка Љупка не сака ладно: Минијатурно бикини и на плажа во Дубаи! (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од нашите најпознати блогерки, струмичанката Љупка Митрова по се изгледа не ужива во овие студени зимски денови. И токму поради тоа атрактивната Митрова ги...
Балкан Сцена

Брена ужива во Дубаи со Бобо, а фотката која ја објавија направи хаос на интернет! (ФОТО)

Васко Спасоски
Лепа Брена и Боба Живојиновиќ отпатуваа за Дубаи, а со заедничка фотографија која пејачката ја објави на социјалните мрежи направи „хаос“ на интернет. По објавата...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Водителката на „Ѕвездите на Гранд“ во сред зима се соблече во бикини (ФОТО)

Васко Спасоски
Водителката на „Ѕвездите на Гранд“, Сања Кужет отпатува на одмор во Обидинетите Арапски Емирати, поточно во Дубаи. Таа е доста активна на Инстаграм, па затоа...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian