10.8 C
Скопје
19:46 - 20 април, 2024

Ознака : бустаника

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Во Дубаи е отворена најголемата вертикална фарма: Ќе користи 95% помалку вода

Еспресо
Најголемата вертикална фарма во светот годишно ќе заштеди повеќе од 250 милиони литри вода и ќе произведува над милион килограми производи без пестициди. Вертикалните градини...