23.8 C
Скопје
12:35 - 10 август, 2022

Ознака : дуа липа

Ви Препорачуваме Еспресо Свет Слајдер Сцена

(Фото) Дуа Липа стана почесен амбасадор на Косово; На нејзиниот фестивал во Приштина ги собра сите музички ѕвезди!

Еспресо
Англиската пејачка со косовско потекло, Дуа Липа, организира фестивал кој моментно е во тек во Приштина, Косово, насловен „Sunny Hill Festival“. Властите на Косово го...
Свет Слајдер Сцена

Испукан непланиран огномет на концертот на Дуа Липа, три лица се повредени

Еспресо
Дуа Липа на 28 јули настапуваше во арената „Scotiabank“ во Торонто. При крајот на настапот во салата бил запален огномет, поради што концертот бил прекинат...
Ви Препорачуваме Животни Приказни Свет Слајдер Сцена

Дуа Липа стана најплатена пејачка во светот, само во последнава година ставила во џеб 38 милиони

Еспресо
Ја нарекуваат Мадона од генерацијата З. Дуа Липа на 26 години е најплатената пејачка: за една година заработила 38 милиони долари. Таа е повеќе од...
Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) КОЖА ЗЛАТО и СИНЏИРИ: Пејачката со албанско потекло Дуа Липа го привлече вниманието на овогодинешното Греми

М.Р.
Синоќа беше најголемата музичка вечер, се одржаа 64-тото доделувања на Греми, награди а ѕвездите дадоа се од себе за да привлечат големо внимание на црвениот...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

ЕД ШИРАН И ДУА ЛИПА СЕ ПОД ОБВИНЕНИЕ ЗА КРШЕЊЕ НА АВТОРСКИ ПРАВА: И двајцата музичари се борат да докажат дека нивните хитови не се плагијати!

Еспресо
Наградуваниот музичар беше тужен за неговиот голем хит „Shape Of You“. Сами Свич и неговиот музички продуцент тврдат дека ја копирал нивната песна „Oh Why“....
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ШОУТО НА ДУА ЛИПА: Каква сензуалност и енергија! Видеото од настапот го „урна“ Инстаграм

Ј.К.Д
Две години по објавувањето на нејзиниот извонреден денс-поп албум, британската поп пејачка конечно ја започна својата турнеја насловена The future nostalgia, за почеток со настап во...
Свет Слајдер Сцена

БРИТАНСКИ МУЗИЧКИ НАГРАДИ 2022: Адел – музичка кралица, победници и Ед Ширан, Дуа Липа и Били Ајлиш

Еспресо
Вчеравечер, 8.февруари, во О2 арената во Лондон се одржаа Brit Awards 2022, на кои им се оддава почит на уметниците кои се истакнале по вештината...
Свет Слајдер Сцена

ПО ДВЕ ГОДИНИ: Дуа Липа и Анвар Хадид паузираат со љубовната врска

Еспресо
По две години врска Дуа Липа и Анвар Хадид се разделуваат – засега, изјави извор близок до семејството Хадид за списанието „People“. „Дуа и Анвар...
Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) ДУА ЛИПА СО НЕОБИЧЕН МОДЕН ИЗБОР: Пејачката позираше во бикини и крзнени чизми

И. Т.
Дуа Липа на својот инстаграм-профил објави серија фотографии во необичен стајлинг, позирајќи во бикини и крзнени чизми. Пејачката често ги освојува модните критичари и обожаватели...
Свет Слајдер Сцена

ЌЕ МЕНУВА ПРОФЕСИЈА: Дуа Липа главна ѕвезда на модната ревија на „Версаче“

И. Т.
Дуа Липа во петокот дебитираше на модната писта, и токму таа ја отвори и затвори модната ревија на брендот „Версаче“. Пејачката чекореше рамо до рамо...