22.8 C
Скопје
17:05 - 30 мај, 2024

Ознака : племе

Дестинации и ДегустацииЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ВИДЕО | Ова е најсреќното племе на светот: Живеат надвор од цивилизацијата и силно веруваат дека ако заспиете може да се разбудите како друг човек

ЕСПРЕСО
Во Амазонската џунгла се крие племето Пираха со околу 400 припадници познато како најсреќното племе на светот. И покрај утврденото мислење дека спиењето е добро...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

НАЈМИСТЕРИОЗНОТО ПЛЕМЕ ВО АФРИКА: Мажите се покриваат, а жените имаат љубовници

И. Т.
Туарезите се еден од најмистериозните народи во Африка. Има околу два милиони од нив низ цела Сахара, и тие се првенствено познати по сината облека...
Здрави навики

Убавината им е на прво место: Мажите од ова племе се шминкаат по три часа за да ги заведат жените (ФОТО)

Igor
Стандардите и критериумите на убавина се различни на сите краеви на светот, а во номадското племе Водабе, населено во сахарските предели на државата Нигер, жените...