9.8 C
Скопје
24 октомври, 2021

Ознака : мажи

Здравје Интима Истражувања Слајдер

ИСТРАЖУВАЊЕ: 4 факти за сексот кои сигурно не ги знаете

Еспресо
Според „Националната анкета за сексуално здравје и однесување“, собрана од истражувачите во „Центарот за промоција на сексуалното здравје“ на Универзитетот во Индијана, научници им поставија...
Интима Истражувања Лајфстајл

ДЕВЕТ СКРИЕНИ ЕРОГЕНИ ЗОНИ НА МАШКОТО ТЕЛО: Истражувањето откри каде се најчувствителни мажите!

Еспресо
Кога беа прашани да го оценат нивото на возбуда за различни делови на телото, и мажите и жените, понудија изненадувачка разновидност на ерогени зони, според...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Можело и така: Богати Австријци и Германци плаќаат илјадници евра за млади мажи од Балканот да им направат деца

ЕСПРЕСО
Млад човек, под 30 години, успешен студент, мускулест, висок, физички силен – ова се само некои од атрибутите што брачни парови од Германија, Швајцарија и...
Секојдневие

4 работи што мажите не можат да ги смислат за време на секс!

Васко Спасоски
Но жените најчесто се грижат за она што мажите не го ни забележуваат. Сепак, постојат одредени работи што тешко ќе ви ги простат. За среќа,...
Лајфстајл

Мажите или жените – Кој почесто раскинува во врска?

Еспресо
Начинот на којшто се вљубуваме е чуден, ни се случуваат многу промени во тие моменти, се буди хемија и ни се случува нешто ново во...
Лајфстајл

Зошто жените важат за поголеми иницијатори за развод во однос на мажите?

Еспресо
Според податоците за развод на браковите на глобално ниво, во повеќето случаи, жените се оние коишто се иницијатори за развод. Истражувањата покажуваат дека во денешно...
Лајфстајл

Зошто мажите не изразуваат емоции во врска?

Еспресо
Мажите, за разлика од жените, немаат потреба да ги изразуваат емоциите додека се во врска, а тоа се случува многу често. Треба да се запрашате...
Секојдневие

Науката докажа кои се најпривлечните мажи според жените!

Еспресо
Доколку сакате партнерот да ви биде попривлечен, купете му ракавици и сретство за дезинфицирање како подарок. Научниците открија дека жените повеќе ги привлекуваат мажи кои...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Деми Ловато откри дека ја привлекуваат и двата пола!

Еспресо
Деми Ловато неодамна гостуваше во радио-емисијата на Енди Коен и откри како на родителите, пред неколку години им признала дека е сексуално флуидна, односно дека...
Лајфстајл

Жените конечно признаа: Каков тип на мажи им се допаѓаат најмногу?

Еспресо
На жените најмногу им се допаѓаат мажите со брада, нагласени црти на лицето и цврсти вилици. Научници од Институтот Квинсленд во Австралија испитувале речиси илјада...