22.8 C
Скопје
17:29 - 30 мај, 2024

Ознака : мажи

АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Главните комплекси на мажите според хороскопските знаци: Еве што ужасно ги измачува

еспресо
Никому нема да кажат, но тие имаат навистина скриени комплекси кои ги мачат. Овен – дали сум најдобар? Овенот се труди да биде најдобар во...
АстроСлајдерХороскоп

Овие мажи се најдобри љубовници: Три хроскопски знаци кои се најжестоки и најпосакувани од жените

Еспресо
Астролозите кажаа кои мажи се најдобри љубовници меѓу хороскопските знаци. Претставниците на некои хороскопски знаци се одликуваат со невидена страст и често ги крадат женските...
БалканСлајдерСцена

Северина ги нападна поранешните мажи, па додаде: „Ајде сега пишувајте дека мразам Срби“

М.П
Северина Вучковиќ за време на одморот на Малдивите каде го прослави роденденот на својот син, како и на менаџерот и пријател Томица Петровиќ, сега за...
АстроСлајдерХороскоп

Фатални и нескротливи: Три хороскопски знаци кои мажите ги менуваат како чорапи

Еспресо
Некои жени имаат таква ѕвезда што – штом врската се зацврсти, неверствата почнуваат токму оттаму. Астролозите тврдат дека тоа зависи од знакот на Зодијакот. Односно,...
БалканСцена

Карлеуша им се обрати на мажите со брутална порака: „Тој што не ја почитува мајката на своите деца е тажен бедник“

Еспресо
Јелена Карлеуша е позната како личност која има свое мислење за многу теми, па сега на својот Инстаграм го објави својот став и го искажа...
АстроСлајдерХороскоп

Ова се најдарежливите мажи во Зодијакот: Три хороскопски знаци кои од вас ќе направат КРАЛИЦА!

Еспресо
Астролозите наведоа три знаци на Зодијакот – мажи кои не штедат пари за својата избраничка. Со задоволство ќе ви направат пријатно изненадување кое засекогаш ќе...
Ви ПрепорачувамеЗдравјеСлајдер

Зошто цинкот е важен за мажите?

Еспресо
Покрај тоа што на организмот му е потребен во мали количини, цинкот е еден од основните елементи неопходни за здравјето. Цинкот е особено важен елемент...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

СЗО Европа: „Се зголемуваат случаите на мајунски сипаници меѓу жените и децата“; Гебрејсус предупредува: „Мажи, намалете го бројот на партнери“

Еспресо
Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО) Тедрос Аданом Гебрејесус денеска им препорача на мажите кои се изложени на ризик да заболат од мајмунски сипаници...
Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлСлајдер

Драга, не си го гледам алатот: ВИАГРАТА прави сериозни проблеми со видот – еве што открива новото истражување!

Еспресо
Ако се користи редовно, Виаграта може да предизвика проблеми со видот. Тоа би бил несаканиот ефект кој се наоѓа и во три други лекови за...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ЖЕНИТЕ ИЗГОВАРААТ 13.000 ЗБОРОВИ ПОВЕЌЕ ОД МАЖИТЕ ВО ЕДЕН ДЕН: Научните имаат објаснување!

М.Р.
Жените во просек кажуваат околу 20.000 зборови во еден ден, додека мажите само 7.000. Научниците објаснуваат дека поголемата доза на протеинот „Foxp2“ во мозокот е...