11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

Ознака : психологија

Здравје Истражувања Слајдер

ШТО ЗНАЧИ КОГА СОНУВАТЕ ДЕКА ПАЃАТЕ: Психолозите имаат објаснување

И. Т.
Скоро на секој од нас му се случило некогаш да се разбуди од сон испотен, исплашен, а срцето како да сака да му излезе од...
Здрави навики

Како стравот, самокритичноста и опсесијата влијаат на вас?

Еспресо
Кога не сте во можност да изразите негативни чувства, тоа може да се претвори во физички проблем. Покрај тоа, колку повеќе ги искажувате своите чувства,...
Сцена

Изберете бои на облеката со кои ќе го подобрите расположението

Igor
Размислете во какво расположение се разбудивте утрово, а потоа сетете се и што облековте. Сте забележале ли дека многу често избирате бои на облека според...
Сцена

Бојата на облеката ја отсликува вашата МЕНТАЛНА СОСТОЈБА и расположението

Igor
Потсетете се убаво што носевте изминатата недела. Која боја ја избравте? Каква беше ваквата облека? Ако размислите, ќе поврзете дека често сте бирале бои кои...