19.8 C
Скопје
19:10 - 30 мај, 2024

Ознака : стареење

СветСлајдерСцена

Саманта од „Сексот и градот“ на секој можен начин се бори со стареењето: „Тоа што го реков на 40 години беше глупост“

Еспресо
Ѕвездата на „Сексот и градот“ Ким Катрал вели дека се предомислила за техниките против стареење и сега е подготвена да се бори против стареењето „на...
Здрави навикиСлајдер

Храна што го забрзува стареењето

Еспресо
Постојат намирници што го поттикнуваат губење на колагенот од телото и негативно влијаат врз здравјето на кожата и поттикнуваат појава на брчки. Здравиот начин на...
Здрави навики

Дневна доза: Производи кои го спречуваат стареењето

Еспресо
Првото отсликување на организмот на храната што ја внесуваме се гледа на нашата кожа. Иако се мисли дека козметиката и бројните препарати помагаат, поважно од...
АстроСлајдерХороскоп

КАКО СТАРЕАТ ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ: Водолиите се „откачени“ старци, Јарците стануваат несериозни, Лавовите делат совети…

Еспресо
Секој од нас старее, но на различен начин. Под влијание на планетите, видот на темпераментот, карактерните црти, јаките и слабите страни…, проверете како старее вашиот...
Здрави навики

ФОТО: 7 делови од телото на кои се гледаат првите знаци на стареење!

Васко Спасоски
Првите знаци на стареење се појавуваат во дваесететите години, кога околу нашите очи понуваат да се формираат борите. Повеќето се фокусираат на нега на лицето...
СветСлајдерСцена

Хелен Мирен: Јас не знам што е тоа грациозно стареење, но никогаш не би заминала „под нож“

Еспресо
За мене стареењето е прифаќање на тоа кој сте вие, што сте и едноставно продолжување понатаму, изјави легендарната актерка…Британската актерка и оскаровска Хелен Мирен (73)...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Холивудската дива го прослави 43. роденден: Обожавам да стареам! (ФОТО)

Еспресо
Популарната холивудска дива, Рис Витерспун, го прослави својот 43. роденден во кругот на најблиските, објавувајќи фотографија на социјалната мрежа Инстаграм. Витерспун зад себе има успешна...
Здрави навики

Како да спречите стареење на кожата на вратот? Едноставно е…

Еспресо
Истите жени кои месечно трошат илјадници на производи за нега на лицето и шминката која на нив ќе ги прикрие мааните, често забораваат дека годините...
Ви ПрепорачувамеЗдравје

Алкохолот го забрзува стареењето на мозокот

Еспресо
Староста на мозокот е мерка за здравјето на мозокот, а на тоа негативно влијае и алкохолот, кој го забрзува неговото стареење, покажа едно од најголемите...