Ознака : нокти

Здрави навики

ФОТО: 7 делови од телото на кои се гледаат првите знаци на стареење!

Васко Спасоски
Првите знаци на стареење се појавуваат во дваесететите години, кога околу нашите очи понуваат да се формираат борите. Повеќето се фокусираат на нега на лицето...
Здрави навики

Ноктите сушете ги со фен, постои добра причина за тоа!

Еспресо
Кога ќе спомнеме фен, обично нѐ асоцира на сушење коса. Но тоа не е единствената негова функција, бидејќи според советите на експертите, со фен треба...
Здрави навики

Како да го отстраните гелот од ноктите во домашни услови без да ги упропастите?

Еспресо
Има некои работи кои знаеш дека не смееш да ги правиш: да стискаш мозолчиња, кубеш седи влакна или најлошото од се – да го лупиш...
Здрави навики

Три „бјути“ навики од кои би требало да се откажете за време на коронавирусот

Слободен печат
Козметичките салони станаат дел од наште животи, без кои скоро и да не можеме. Сепак, поради целокупната ситуација и пандемијата во големиот број земји, ве...
Секојдневие

Лизо на доделувањето на наградите се појави во „омот од чоколадо“, а сите ги коментираа нејзините нокти (ФОТО)

Анита Митровска
Пејачката Лизо (31) на доделувањето на „Брит“ наградите се појави во фустан кој наликува на целофан од „Hershey’s” чоколадото, а на многумина им потекоа лиги...
Секојдневие

Нова димензија на нокти: Хит ќе бидат соѕвездија и млечно омбре

Слободен печат
Експертите за маникир откриваат кои трендови во украсување на ноктите ќе се задржат од минатите години, но и кои нови трендови ќе бидат популарни. Минатите...
Uncategorized

Била на педекир да се подготвува за Нова година, но нејзината инспирација ќе ве згрози (ФОТО)

Васко Спасоски
Најлудата ноќ е пред нас. До каде сте подготвени да одете поради новгодишната еуфорија? Оваа „госпоѓа“ сепак се решила да оди предалеку во своите подготовки....
Сцена

Не го чувајте лакот на ноктите повеќе од 5 дена! Може сериозно да ви ги оштети ноктите

Igor
За совршен изглед на ноктите никогаш не ја прескокнувајте базата за лак и пилинг, кои можете лесно да ги подготвите и во вашата кујна. Пред...
Здрави навики

Се враќаат 90-те! Еве што е повторно ИН кај маникирот

Igor
Кога се трендовите за нокти во прашање, и на ова поле се вратија 90-те, па во мода се што пошарени и неконвенционални нокти. Погледнете кои...
Здрави навики

Домашна маст која ќе ви помогне при проблеми со враснати и задебелени нокти

Igor
Оваа маст стана хит на интернет бидејќи за само три дена ги отстранува габичките на ножните прсти, а воедно помага кај проблемите со враснати и...