15.8 C
Скопје
17:19 - 27 февруари, 2024

Ознака : дизајн

СветСлајдерСцена

(ФОТО) ГВИНЕТ ПАЛТРОУ ГО ПОКАЖА СВОЈОТ НОВ ФАСЦИНАНТЕН ДОМ: Вилата ќе ве остави без здив!

Ј.К.Д
Како го замислувате вашиот дом од соништата? Американската актерка и претприемачка им ја покажа калифорниската вила на обожавателите – врисок на луксузот и стилот! Славната...
Ви препорачуваме на СПЖенски печатСлајдерЧудесни жени

(ФОТО)МИНИЈАТУРИТЕ НА КАТЕРИНА АКАСА: Уметнички дела кои го освоија светот, а се носат на рака

Марија Гегоска
Катерина Атанасоска (Акаса) е обична жена со големи соништа. Таа е опасна кик-боксерка со огромен уметнички талент и естетско око. Катерина со своите дизајни и...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО) МАКЕДОНСКИОТ НАКИТ Е ТРЕНД КАЈ МЛАДИТЕ: Ви ја претставуваме дизајнерката Катерина Габунија

Кате Божиновска
Македонски накит со папочна врвца, мајчино млеко, косичка, запче…Тренд кај младите мајки, да зачуваат спомени од своите деца заробени во накит. Она што е тренд...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЛајфстајлНаши ФациСлајдерСтилСцена

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ИВАНА И СТЕФАН: Од клубски мачки до модни дизајнери

Марија Гегоска
„Волатајл“ е заеднички проект на Стефан Китановиќ и Ивана Секулоска во склоп на изложбата за македонска еколошка мода и дизајн, „Slowscapes“. Ова е нивната втора...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) ЈА МЕНУВААТ СЛИКАТА ЗА ЈАВНИТЕ ТОАЛЕТИ: Дизајнери и архитекти во Јапонија прават чуда

И. Т.
Во Јапонија, како и во многу други места низ светот, јавните тоалети се карактеризираат како темни, валкани, миризливи и страшни места. Но, сега во Токио,...
ЛајфстајлСтил

ФОТО: Целиот свет „шизна“ по чевлите на најпознатата босанска дизајнерка во Париз

И. Т.
Ако патувате во Париз, посетете ја продавницата на Гордана Димитријевиќ и заблагодарете ни се подоцна.   View this post on Instagram   A post shared...
Ви ПрепорачувамеМакедонијаСекојдневиеСлајдер

„Celebrate Life“, 10-ти јубилеј – Не заборавајте да танцувате!

Ј. К. Д.
По повод 10-годишниот јубилеј на унисекс етикетата „Celebrate Life“ на графичкиот дизајнер Горан Костовски – ind.o.g, деновиве излезе новата ограничена серија Don’t forget to dance (Не заборавајте...
Сцена

ЕКСКЛУЗИВНО: Луксузниот бренд Елена Лука го носи својот гламур во Њујорк!

Igor
Десетгодишниот јубилеј означува една нова ера за етаблираниот моден бренд Елена Лука и македонската мода воопшто! Елена Лука припаѓа на елитната глобална модна сцена, а...
ЛајфстајлСцена

Погледнете како и стојат бикините на Шакира кои сама ги дизајнирала (ВИДЕО)

Igor
Светската музичка ѕвезда Шакира ги покажа новите бикини кој сама ги дизајнирала. Четириесетидвегодишната сопруга на шпанскиот фудбалски ас Џерард Пике одлучи на социјалните мрежи да...
ЛајфстајлСцена

Им ги уништи животите на ФУДБАЛЕРИТЕ КОИ ЈА ПЛАЌАА, а сега лежерно се шета во Кан…

Igor
Старлетата Захија Дехар со скандали им ги уништи животите на фудбалерите Франк Рибери и Карим Бензема, а единствен што профитираше беше само таа. Двајцата фудбалери...