Ознака : идеја

Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ ЗГОТВИ НЕДЕЛЕН РУЧЕК: Бурито со мелено месо, салата и печурки

Ј.К.Д
Еспресо.мк започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. приватна архива Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на Инстаграм профилот (martinascookingg) . Готви...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

(ФОТО) ЈА МЕНУВААТ СЛИКАТА ЗА ЈАВНИТЕ ТОАЛЕТИ: Дизајнери и архитекти во Јапонија прават чуда

И. Т.
Во Јапонија, како и во многу други места низ светот, јавните тоалети се карактеризираат како темни, валкани, миризливи и страшни места. Но, сега во Токио,...
Дестинации и Дегустации

Нова идеја за ова попладне: Капучино сладолед торта – Разладете се со стил! (ВИДЕО)

Еспресо
За среќно семејство понекогаш е потребно да се засити и чувството за вкус, а ние имаме одлична идеја како вашите непца да уживаат ова попладне…...
Секојдневие

Поради коронавирусот не знаел како да го прошета кучето, но му текнала една идеја по која стана хит (ВИДЕО)

Еспресо
Поради коронавирусот одредени луѓе во светот комплетно се затворија во своите домови, а сопствениците на домашни миленици се најдоа во голем проблем. Бидејќи излегувањето од...
Секојдневие

Еве идеја за сите претседатели на куќен совет: Како обична чепкалка за заби може да ве заштити од коронавирусот? (ФОТО)

Еспресо
Креативен начин како да ги заштитите соседите од вашата зграда… И Хрватите може да се сетат буквално на се кога станува збор за епидемиолошките мерки...
Дестинации и Дегустации

Кога немате идеја што да јадете: 7 здрави оброци за на работното место!

Igor
Луѓето на работа поминуваат половина од својот ден. За време на работа грицкаме се што ќе ни дојде при рака, а во комбинација со седењето,...
Дестинации и Дегустации

Пи­леш­ко во до­ма­тен сос (РЕЦЕПТ)

Igor
Сос­тојки: 500 гр пи­леш­ко или ед­на по­ма­ла ко­кошка 500 мл со­ја сос 500 мл до­ма­тен сос 200 мл ја­бол­ков оцет 100 гр гус­тин мас­ло по...
Дестинации и Дегустации

ИСХРАНА ВО БОЈА: Што ги прави жолтите и портокаловите намирници здрави за вас?

Igor
Жолтата и портокаловата боја во спектарот се блиски една на друга, а слично важи и кога ќе се најдат на прехранбени производи. За овие бои...
Секојдневие

РЕЦЕПТ по кој ПОЛУДЕ СВЕТОТ: Направете одличен ручек за само 5 МИНУТИ! (ВИДЕО)

Igor
Доколку немате идеја што да направите за своите блиски, можеби токму овој рецепт ќе ве инспирира. Компирот добро измијте го и сварете го заедно со...