24.8 C
Скопје
04:08 - 23 јуни, 2024

Ознака : доматен

Дестинации и Дегустации

Пи­леш­ко во до­ма­тен сос (РЕЦЕПТ)

Igor
Сос­тојки: 500 гр пи­леш­ко или ед­на по­ма­ла ко­кошка 500 мл со­ја сос 500 мл до­ма­тен сос 200 мл ја­бол­ков оцет 100 гр гус­тин мас­ло по...
Секојдневие

Шпагети од рерна со топчиња од месо – Неодолив вкус кој не се заборава! (РЕЦЕПТ)

Igor
Кога тестенините ќе ги направите на овој начин бидете сигурни дека ќе уживате во превкусни залчиња. Направете го рецептот и уверете се. Потребни состојки: –...