9.8 C
Скопје
6 декември, 2021

Ознака : рецепт

Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо
Неколку верзии на личниот рецепт на Волт Дизни за чили (густа чорба од телешко месои грав) може да се најдат во архивите на компанијата „Волт...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ НАПРАВИ ВЕГАНСКИ КОЛАЧИЊА ОД САМО 3 СОСТОЈКИ: Се топат во уста!

И. Т.
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). (РЕЦЕПТ)...
Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(РЕЦЕПТ) НАТАША НИ НАПРАВИ ТАРТ ОД ТИКВА: Уживајте во мирисот на есента!

И. Т.
На голема радост на сите вас – почнавме уште една прекрасна соработка со готвачка за која готвењето е уметност – Наташа Мустафа. Оваа врвна креативка...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ПИЛЕШКОТО НА ЕЛИЗАБЕТ ТЕЈЛОР: Рецепт во кој уживала актерката, а ќе ве воодушеви

Еспресо
Елизабет Тејлор е персонификација на совршенството, од нејзините впечатливи виолетови очи до нејзиниот смирен глас и нејзиното беспрекорно чувство за стил. Таа ќе остане запаметена...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Здрава варијанта на цезар салата со егзотичен вкус!

Еспресо
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

СОС ОД ДОМАТИ ПО РЕЦЕПТ НА ПАВАРОТИ: Оперскиот пејач беше и гастро мајстор!

М. Г.
Лучијано Павароти беше познат мералкија! Тој сакал лично да учествува во подготовката на храната без разлика дали гоштева сам или е во една од неговите...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ НАПРАВИ ИНТЕГРАЛНИ КРЕКЕРИ: Направете си здрави, домашни грицки и уживајте во нив без грижа на совест

Еспресо
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Традиционален италијански колач со лимон кој е прослава на цитрусното овошје!

Еспресо
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(ФОТО) ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ: Брза, здрава и се разбира превкусна – грчка пита со спанаќ и козјо сирење

Еспресо
На наше задоволство и чест, страничките на еспресо.мк ги разубавува и популарниот шеф Бранко Попоски, познат под псевдонимот „Готвиме со Бранко“ („Cooking with Branko“). Овојпат шеф...