Tag : ореви

Кујна Сцена

Интересен и поинаков – Појадок во чашка полна витамини, пробајте го задолжително!

Igor
Пробајте нешто различно, појадок во чашка полна витамини Потребно време за подготовка: 15 минути Потребни состојки (за две сервирања): 2 јаболка, излупени и исечени на...
Кујна Сцена

Посни марципан-колачи со ореви (РЕЦЕПТ)

Igor
Прекрасни посни колачи со извонреден вкус. Вашите гости нема да ви веруваат дека не содржат ниту млеко, ниту јајца. Потребни состојки: 100 мл вода 350...
Кујна Сцена

Совршен додаток на кафето – Домашни кроасани со ореви

Igor
Кроасани полнети со фил од ореви. Убави, меки и ароматични, благо крцкави и лиснати, овие кроасани се совршен додаток на шолјата кафе или чај. Потребно...
Кујна Сцена

Посни колачиња – лубеничиња

Igor
Потребни состојки за подготовка на посните колачиња – лубеничиња: – 200 гр шеќер – 8 лажици вода – 125 гр посен маргарин – 100 гр...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian