14.8 C
Скопје
08:54 - 15 април, 2024

Ознака : задолжително

Дестинации и Дегустации

Ирски палачинки од компири – Задолжително пробајте ги!

Еспресо
Едноставно се прават, а многу се вкусни, пробајте го овој рецепт… Традиционалните ирски палачинки од компири се совршена мешавина од пире и рендан компир, што...
Хороскоп

ЗАДОЛЖИТЕЛНО ПРОЧИТАЈТЕ – Краток совет за секој хороскопски знак за претстојната 2020 година

Слободен печат
Веќе полека се приближуваме кон крајот на оваа година. Новата година симболизира и нов почеток, време кога непосакуваните работи треба да ги оставиме во минатото....
Секојдневие

Моден додаток број 1 за сезонава (ФОТО)

Igor
Доколку сакате класичен и елегантен стил сигурно дека во својот ормар имате многу парчиња облека и аксесоари кои никогаш не излегуваат од мода. Но, за...
Секојдневие

Повторно на тронот: Сукња број 1 за наредната сезона (ФОТО)

Igor
Модниот свет со многу измешани емоции размислува за плисираната сукња. Овој модел долго време беше надвор од радарот и се сметаше за застарен. Но сега...
Лајфстајл

5 секс пози кои задолжително треба да ги проба секој пар (ФОТО)

Igor
Ние ви нудиме одлични идеи, а на вас ви останува да ги пробате. Без грижа, немора да сте атлетски градени, позите се соодветни за секого...
Дестинации и Дегустации

Интересен и поинаков – Појадок во чашка полна витамини, пробајте го задолжително!

Igor
Пробајте нешто различно, појадок во чашка полна витамини Потребно време за подготовка: 15 минути Потребни состојки (за две сервирања): 2 јаболка, излупени и исечени на...
Здравје

Задолжително вклучете го во исхраната: 1 лажица дневно од овој зачин топи 10 кг за 3 месеци

Igor
Резултатите од истражувањето со овој зачин биле импресивни, жените од првата група загубиле во просек за 14 проценти повеќе отколку жените од втората група кои...