Ознака : интересен

Хороскоп

Хороскоп за петок 13 декември – Овните ќе добијат интересен повик, Шкорпиите ќе имаат проблем со колегите

Слободен печат
Овен Имате големи амбиции но повеќето работи зависат од влијанието на една личност. Немојте да бидете наметливи, некој ќе ви префрли за тоа. Слободните можно...
Гастро марифети

Тор­та со тиква (РЕЦЕПТ)

Igor
Сос­тојки: 3 кг тиква 4 јајца 3 ла­жи­ци гриз 10 ла­жи­ци ше­ќер 800 мл млеко 2 ла­жи­ци масло 2 ке­сич­ка ци­мет Под­го­товка: На нај­круп­на­та стра­на...
Секојдневие

Наизглед неспоиво: Сите трендсетерки полудеа по овој интересен аутфит! (ФОТО)

Igor
Доколку се водите според некои воспоставени правила, некои бои никако не одат заедно. Модната индустрија ги следеше токму тие правила, но изгледа дека оваа сезона...
Гастро марифети

Интересен и поинаков – Појадок во чашка полна витамини, пробајте го задолжително!

Igor
Пробајте нешто различно, појадок во чашка полна витамини Потребно време за подготовка: 15 минути Потребни состојки (за две сервирања): 2 јаболка, излупени и исечени на...