10.8 C
Скопје
20:44 - 28 февруари, 2024

Ознака : аутфит

Секојдневие

Омилените турски актерки како модна инспирација (ФОТО)

Еспресо
Дали и вие сте една од оние жени кои инспирација за облека и модни комбинации неретко ги бараат на интернет, вклучувајќи ги имињата на познатите...
СветСцена

Насмевка од милион долари и едноставен аутфит: Џулија Робертс блеска и во опуштено издание (ФОТО)

Igor
Џулија Робертс (52) навикнати сме да ја гледаме на црвениот тепих во елегантни и гламурозни тоалети, но славната актерка во секојдневниот живот и дава предност...
ЛајфстајлСцена

Сте слушнале за „Самосвесен рап“? Никој нема, бидејќи Никол допрва ќе ни го презентира! (ФОТО)

Igor
Се сеќавате на Никол Ричи, ќерќата на познатиот Лионел Ричи? Заедно со Парис Хилтон, Ники дебутираше во реалното шоу „The Social Life“, за кое слободно...
Сцена

Модните комбинации на Иванка Трамп кои вреди да се копираат (ФОТО)

Igor
Иванка Трамп, најстарата ќерка на Доналд Трамп ретко греши кога се работи за модните комбинации. Верна му е на класичниот стил кој одлично ѝ прилега...
ЛајфстајлСцена

Лежерен аутфит и бакнежи во јавност: МЕГАН МАРКЛ повторно ги КРШИ ПРАВИЛАТА (ФОТО)

Igor
Британската војвотка Меган Маркл повторно ги крши правилата. Таа и Хари се наоѓаат на африканската турнеја, а војвотката за посетата на хуманитарната организација “Waves for...
Сцена

Ријана ја прошета најмалата торбичка во светот (ФОТО)

Igor
Ријана дефинитивно знае како да привлече внимание со својот аутфит, дури и кога се работи за лежерна комбинација. Модната икона прошета во најобична црна тренерка,...
Секојдневие

Актерката воодушеви со изборот: Совршен стајлинг за есенските денови (ФОТО)

Igor
Актерката Пријанка Чопра има одлично чувство за мода, а нејзините комбинации на облека се за чиста десетка. Пред некој ден таа беше фатена од папараците...
Секојдневие

Наизглед неспоиво: Сите трендсетерки полудеа по овој интересен аутфит! (ФОТО)

Igor
Доколку се водите според некои воспоставени правила, некои бои никако не одат заедно. Модната индустрија ги следеше токму тие правила, но изгледа дека оваа сезона...
Секојдневие

Задолжителен накит за оваа сезона (ФОТО)

Igor
Во текот на топлите денови накитот претставува важен дел од секој аутфит. Оваа сезона е во знакот на овој впечатливи парчиња кои со оригиналниот дизајн...