33.8 C
Скопје
16:18 - 24 јуни, 2024

Ознака : совршен

UncategorizedВи ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

СВИНСКИ БУТ НА НАЈВКУСЕН НАЧИН: Рецепт од кујната на Давор Панчевски

Кате Божиновска
Ништо повкусно од сочен свински бут прелиен со глазура од сенф и мед. Љубителите на месо ќе бидат воодушевени од овој рецепт кој е совршен...
Здрави навики

Класиката секогаш е во мода: Меланија Трамп објасни што е совршен стил! (ФОТО)

Еспресо
Меланија Трамп со уште еден стајлинг ги остави сите без здив… Меланија одлично знае што и стои добро, па така секогаш избира беспрекорен стајлинг. Таа...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Џенифер Лопез прошета накит вреден 9 милиони долари (ФОТО)

Еспресо
Славната 50-годишна дива дефинитивно знае како да остави посебен впечаток на холивудските свечености. Токму ова го докажа и на синоќешното „SAG Awards“ кога буквално ги...
ЛајфстајлСцена

Погледнете ова е СОВРШЕН ЗАДНИК – Кендал Џенер го СТРЕСЕ ИНСТАГРАМ (ФОТО)

Igor
Кендал Џенер, една од сестрите од ријалити семејството Кардашијан, освои многу модни писти ширум светот и стана муза на познатите дизајнери. Една од најплатените манекенки...
Секојдневие

ОВА Е СОВРШЕН ДЕЛОВЕН СТАЈЛИНГ: Амал Клуни им одржа модна лекција на сите дами (ФОТО)

Igor
Амал Клуни, сопругата на Џорџ Клуни, беше фотографирана вчера на улиците во Њујорк и во таа прилика им покажа на сите како една успешна деловна...
Секојдневие

Актерката воодушеви со изборот: Совршен стајлинг за есенските денови (ФОТО)

Igor
Актерката Пријанка Чопра има одлично чувство за мода, а нејзините комбинации на облека се за чиста десетка. Пред некој ден таа беше фатена од папараците...
Дестинации и Дегустации

Совршен десерт без многу мака, еве како да го подготвите познатиот „Магичен колач“ (ВИДЕО)

Igor
Instagram е преполн со фотографии од овој колач, а кога ќе видите зошто, и самите ќе го направите – со гаранција! Состојките се сосема секојдневни...
Дестинации и Дегустации

Совршен летен оброк: Полнети пиперки со сирење! (РЕЦЕПТ)

Igor
Сјаен рецепт за летниот ручек. Многу се вкусни и брзо се подготвуваат. Наместо да користите ориз и месо, прилагодете си го овој рецепт за тропските...
ЛајфстајлСцена

Џиџи Хадид има нов дечко: Убавицата го улови Господинот совршен! (ФОТО)

Igor
Американските медиуми пишуваат дека младата убавица успеала во она за што сонуваат сите девојки. Откако и стави крај на четиригодишната врска со пејачот Зејн Малик,...
Секојдневие

Едноставен и совршен колач од вишни и јогурт

Igor
Овој десерт со сигурност ќе ве освежи во топлите летни денови, а и ќе го задоволи вашиот апетит за слатко. Потребни состојки: • 500 гр....