Ознака : слатко

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Старлетата Фиби во бикини со американското знаме – За некои непримерно, за други слатко! (ФОТО)

Еспресо
Американската актерка и старлета Фиби Прајс реши во екот на пандемијата да покаже нешто повеќе. Таа, имено, во својот стан облече бикини во боите на...
Гастро марифети

Слатко и кремасто: Префинет рецепт за топло чоколадо

Еспресо
Доколку сакате нешто да се напиете или да се заблажите, а притоа да ги израдувате своите непца, овој напиток е совршен за вас… Состојки: –...
Лајфстајл Сцена

Кратко, но слатко: Вака принцот Хари и го честиташе 38 роденден на Меган (ФОТО)

Igor
По овој повод принцот Хари и посвети објава на социјалната мрежа, Инстаграм. Покрај фотографијата од војвотката, тој напиша кратка, но слатка порака. View this post...
Секојдневие

Едноставен и совршен колач од вишни и јогурт

Igor
Овој десерт со сигурност ќе ве освежи во топлите летни денови, а и ќе го задоволи вашиот апетит за слатко. Потребни состојки: • 500 гр....