17.8 C
Скопје
06:06 - 13 јуни, 2024

Ознака : домашно

Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО+РЕЦЕПТ) ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ: Слатко од зелени смокви – Домашно си е домашно!

Ј.К.Д
Сезоната на зимници е во тек. А на наше задоволство и чест, страничките на еспресо.мк ги разубавува и популарниот шеф Бранко Попоски, познат под псевдонимот „Готвиме со Бранко“...
Дестинации и Дегустации

Експрес кифли: Брзо и вкусно, нема да можете да им одолеете!

Еспресо
Состојки: – 500 милилитри млако млеко – 200 милилитри масло за јадење – 1 јајце – 40 грама квасец – малку сол и шеќер –...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Милан Калиниќ збудале во изолација – Вака во реалниот живот се пишува домашно со децата (ВИДЕО)

Еспресо
Српскиот актер и водител Милан Калиниќ откри како во неговиот дом изгледа самоизолацијата, конкретно пишувањето на домашната задача во новонастанатата ситуација. Краткото видео, судејќи според...
Секојдневие

Природен рецепт за брзо потемнување

Igor
Овој рецепт за домашно масло се први многу едноставно и брзо, а ќе ви помогне брзо да добиете прекрасен тен. Ова лето конечно ќе имате...