16.8 C
Скопје
23:46 - 19 мај, 2024

Ознака : тен

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневие

Маслиново масло за бронзен тен, како да го користиме на плажа

Еспресо
Маслиновото масло е корисно за сочувување на еластичноста на кожата, ја навлажнува сувата кожа, го враќа нејзиниот сјај, па затоа е и многу корисно во...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Како да го сочувате бронзениот тен и после одморот (за подолго да трае)

Еспресо
Бронзениот тен е нешто што би сакале да го задржиме во текот на целата година. За да го задржиме што подолго, најважно е да се...
Секојдневие

Жените полудеа по неа – Гел маска за порцелански тен на кожата на вашето лице

Igor
Ќе се ослободите од пигментациските дамки, а вашата кожа ќе добие нежна, порцеланска нијанса… Убавата, светла и блескава кожа е сон за секоја жена. Но,...
ЛајфстајлСцена

НА ИНСТАГРАМ УБАВИЦА, а во живо на ТВ гледачите ПОДЗИНАЛЕ во неверување (ФОТО)

Igor
Инстаграм-блогерката Тори Ен Лајла Хантер воодушевува со својот беспрекорен изглед, но се чини дека тоа е само маска за социјалните мрежи. Таа неодамна беше уапсена...
Секојдневие

Како да избегнете „топење“ на вашата шминка од жештината

Igor
Пред нас се уште многу жешки летни денови, а еве како да избегнете вашата шминка да се стопи од топлото време. Прочитајте ги следните совети...
Секојдневие

Бидете модерни во боите на зајдисонцето (ФОТО)

Igor
Романтичните летни вечери дополнете ги со аксесоари во огнени бои. А за да бидете во чекор со модата изберете ги боите на зајдисонцето. Ви претставуваме...
Секојдневие

Природен рецепт за брзо потемнување

Igor
Овој рецепт за домашно масло се први многу едноставно и брзо, а ќе ви помогне брзо да добиете прекрасен тен. Ова лето конечно ќе имате...
Секојдневие

Три БЕСПЛАТНИ нешта кои славните ги користат за блескав тен

Igor
Покрај шминката и козметичката нега, дури и славните користат бесплатни природни трикови за да имаат блескав и изедначен тен. Шминкерите исто така може да дадат...
Здрави навики

Еве поради што немате тен каков што посакувате

Igor
Дерматолозите предупредуваат дека со слатките особено треба да бидат претпазливи лицата кои се склони на акни и егземи, а ситуацијата може дополнително да се влоши...