7.8 C
Скопје
01:23 - 20 мај, 2022

Ознака : топење

Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Слајдер

10 ВИТАМИНИ ЗА ПОБРЗО ТОПЕЊЕ НА КИЛОГРАМИТЕ ПРИ ВЕЖБАЊЕ: Оваа топ листа е библија за формирање на топ тело!

Еспресо
На сите ни е познато дека витамините ни се неопходни, без разлика дали вежбаме или не, но и тоа дека не сите витамини и не...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ВКЛУЧЕТЕ ГИ ОВИЕ ВИТАМИНИ И ПОБРГУ ЌЕ ОСЛАБНЕТЕ: Ова се најдобрите ТОП 5 за забрзано топење на масните наслаги

Еспресо
Одредени витамини помагаат во забрзано топење на килограмите додека внимавате на диетниот режим или пак, ако вежбате. Еве ги најдобрите и најнеопходните 5 за топење...
Здрави навики Здравје Слајдер

12 ПРАВИЛА ЗА СОГОРУВАЊЕ НА МАСНИ НАСЛАГИ: Проверено делуваат!

еспресо
Јасно е дека ни бил потребен долг период за да наталожиме масни наслаги на телото. Тие никогаш не се појавуваат со едно-две прејадувања, како што...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

НУТРИЦИОНИСТИТЕ ТВРДАТ: Ова е појадокот ако сакате да го „стопите“ стомакот

Еспресо
Ова е еден од најздравите и највкусните појадоци, зашто во себе содржи витамини и минерали кои го подобруваат изгледот на кожата, го нормализираат метаболизмот и...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Топење на снегот, високи температури, проверете кога!

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност. Нешто повеќе облачност ќе има во западните предели. Ќе дува слаб до умерен...
Секојдневие

Како да избегнете „топење“ на вашата шминка од жештината

Igor
Пред нас се уште многу жешки летни денови, а еве како да избегнете вашата шминка да се стопи од топлото време. Прочитајте ги следните совети...