16.8 C
Скопје
22:23 - 29 мај, 2024

Ознака : килограми

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Леонтина „стопи“ 20 килограми, непрепознатлива е: Вака се изборила со вишокот килограми

Еспресо
Пејачката Леонтина Вукомановиќ ги изненади сите свои фанови со фантастичните резултати од својата специјална исхрана, односно диета. Иако е позната по својата фатална руса коса...
БалканЛајфстајлСлајдерСтилСцена

Ана Николиќ открива како „стопила“ 40 килограми: Пред да почнете со ова мени на исхрана, донесете цврста одлука дека сакате да ослабнете!

Еспресо
Ана Николиќ долго време се бореше со вишокот килограми, но како што ја коригираше исхраната, така и се промени фигурата – и стигна до совршена...
ЗдравјеИстражувањаСлајдер

Дел од проблемот со дебелеењето се должи на ДНК на човекот

Еспресо
Науката со години тврди дека вишокот килограми не е предизвикан само од недостаток на дисциплина и прејадување. Истражувачите од Кралскиот колеџ во Лондон открија десетици...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Волшебна вода за слабеење: Саси водата ќе ве „стопи“ за 28 дена, еве како да ја приготвите дома

Еспресо
Нутриционистката Синтија Сас, популарна по пијалокот за слабеење – водата Саси, ги здружи силите со фитнес тренерот и нутриционист Лиз Вакариело и смислија диета која...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Топ 5 намирници кои ги ТОПАТ КИЛОГРАМИТЕ

Еспресо
Ако сакате да изгубите неколку килограми немојте да мислите дека храната е ваш непријател. Напротив, со изборот на правилни намирници ќе  изгубите повеќе килограми отколку...
Здрави навикиЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ПРЕД СПИЕЊЕ: Научниците тврдат дека ОВАА НАМИРНИЦА ги топи килограмите!

Еспресо
Стартот на диетата никогаш не е лесен, особено што мора да ги смениме навиките и да прифатиме нови. Кога ќе се навикнеме на еден начин...
Здрави навикиЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ТРИ ПОЗИТИВНИ ПРОМЕНИ: Ќе ги почувствувате откако ќе се откажете од белиот леб барем на еден месец!

Еспресо
Лебот за многумина е омилена намирница без која не можат да го замислат ниеден оброк. Оваа бомба од јагленохидрати доаѓа во различни форми од кои...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

БИОРИТМОТ ОТКРИВА: Проверете која диета е најдобра за вас за побрзо губење килограми

Еспресо
Со пресметувањето на биоритмот ќе откриете нешто ново за исхраната и така ќе дознаете која диета за вас е најдобра за побрзо да загубите килограми....
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

10 ВИТАМИНИ ЗА ПОБРЗО ТОПЕЊЕ НА КИЛОГРАМИТЕ ПРИ ВЕЖБАЊЕ: Оваа топ листа е библија за формирање на топ тело!

Еспресо
На сите ни е познато дека витамините ни се неопходни, без разлика дали вежбаме или не, но и тоа дека не сите витамини и не...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

КАКО ДА НЕ СЕ ЗДЕБЕЛИТЕ ЗА ПРАЗНИЦИТЕ: Сочувајте ја линијата и здравјето со овие три важни совети од стручњаци!

еспресо
Пред нас се новогодишните и божиќните празници, а она што тие го носат покрај празничното расположение и веселба е богата трпеза, но и опуштање кога...