22.8 C
Скопје
00:10 - 18 јуни, 2024

Ознака : ДНК

ЗдравјеИстражувањаСлајдер

Дел од проблемот со дебелеењето се должи на ДНК на човекот

Еспресо
Науката со години тврди дека вишокот килограми не е предизвикан само од недостаток на дисциплина и прејадување. Истражувачите од Кралскиот колеџ во Лондон открија десетици...