20.8 C
Скопје
20:22 - 29 мај, 2024

Ознака : диета

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Липо искуство на Антонио Станков, фотограф: Дојдов до идеалната тежина и се чувствувам одлично!

Еспресо
Младиот Антонио Станков за кратко време стана еден од омилените фотографи. Но денес со него не зборуваме за фотографијата, туку за начинот на кој, како...
СветСлајдерСцена

Марго Роби ја откри Барби диетата: Се слабее брзо, но нема да им се допадне на гурманите

Еспресо
Барби, легендарната синоока и русокоса кукла со „идеални“ размери, стана популарна низ Америка во 60-тите години на минатиот век, а нејзината популарност продолжува до ден-денес....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Килијан Марфи се надмина себе за улога во филм: „Јадеше само еден бадем на ден“

Еспресо
Многу холивудски актери, како Кристијан Бејл (познат по својата сестраност и физички трансформации за неговите улоги), но и како Рене Зелвегер за улогата во хит...
БалканСветСлајдерСцена

Емина Јаховиќ има совршена линија: Ова се деталите од ригорозната диета

Еспресо
Пејачката Емина Јаховиќ изгледа фантастично, а ја одржува витката линија благодарение на специфична диета. Таа откри дека се случува да гладува поради својот изглед. –...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСценаЧудесни жени

(Фото) Неда Украден ги засени сите со својот изглед во осмата деценија: Драстично ослабна, а еве ја нејзината формула

Еспресо
Го сакам „Липо“ системот на слабеење зашто дава брзи резултати, открива Неда Украден која никогаш подобро не изгледала.   View this post on Instagram  ...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Опра Винфри никогаш не изгледала подобро: Откри како ги изгубила килограмите

Еспресо
Опра Винфри оваа среда ја покажа својата витка фигура на ревијата на Луј Витон, организиран во Италија, а кога се појави, многумина мораа да погледнат...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Започнете ја пролетта убави, витки и полни со енергија: Што е неинвазивна липосукција и зошто треба да ѝ верувате

Еспресо
Методот на неинвазивна липосукција дава ефикасно губење на тежината, елиминација на масните наслаги на посакуваните области, регенеративен ефект и одржување на резултатот – посакуваната телесна...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Ослободете се од упорните масни наслаги и од целулитот: 10 факти за ефикасноста на липосукциската исхрана

Ј.К.Д
Не сте сами во процесот на слабеење! Низ целиот протокол на слабеење ве води стручно лице. Можеби, досега, сте размислувале дури и за некој инвазивен...
БалканЛајфстајлСлајдерСтилСцена

Ана Николиќ открива како „стопила“ 40 килограми: Пред да почнете со ова мени на исхрана, донесете цврста одлука дека сакате да ослабнете!

Еспресо
Ана Николиќ долго време се бореше со вишокот килограми, но како што ја коригираше исхраната, така и се промени фигурата – и стигна до совршена...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Колинда Грабар Китаровиќ никогаш поубава: Во црн фустан со нагласен струк собира обожаватели

Еспресо
Поранешната хрватска претседателка во последните месеци од мандатот значително го трансформираше својот изглед, а оваа трансформација се уште трае. Иако изгледот секако не треба да...