Tag : диета

Инспирација и совети

Напиток кој се бори со токсините: За 5 дена послаби за 3 килограми

Еспресо
За време на летниот период доколку сакате да намалите 3 килограми за 5 дена, применувајте здрави рецепти. Потребни се пет минути за да го направите...
Инспирација и совети

За три дена, три килограми помалку без гладување: Ова е диетата на Софија Лорен!

Васко Спасоски
Софија Лорен важи за една од најголемите заводници, а оваа диета и’ помагала секогаш да биде во топ форма, а и денес се држи до...
Инспирација и совети

Евтино мени за брзо слабеење: Медицинска диета која го топи вишокот килограми (МЕНИ)

Еспресо
Едноставна но сепак строга – медицинска диета која само за еден месец го топи вишокот килограми кој долго време ве мачел. Диетата трае еден месец,...
Сцена Убавина

Правите стомачни вежби, а нема резултати? Еве зошто…

Igor
Постојано правите стомачни вежби, а сепак и понатаму се соочувате со салото на стомакот, еве зошто. Вежбите за активирање на стомачните мускули едноставно не трошат...
Живот

Ѓумбирот и слабеењето, еве како ги топи мастите

Igor
Ѓумбирот е препорачлив во секоја диета, значително помага за намалување на телесната тежина, делува како уништувач на масните наслаги, но сепак тоа не е волшебно...
Лајфстајл Сцена

Се сеќавате на оваа буцкаста пејачка од македонската естрада? Таа ослабе и денес е „риба“ и пол (ФОТО)

Igor
Се сеќавате на полничката пејачка Наде Талевска која пред неколку години се повлече од македонската музичка сцена? Епа, таа Наде ослабе и изгледа подобро од...
Лајфстајл Сцена

Ана Бекута ослабе 17 килограми и почна да се слика секси! (ВИДЕО)

Igor
Пејачката Ана Бекута (60) веќе некое време е на посебна храна и за пет месеци ослабе дури 17 килограми. Бекута со оглед на тоа дека...
Сцена Убавина

Кое вре­ме е нај­ло­шо за ру­чек ако са­ка­те да ос­ла­бете

Igor
Се­кој што е на ди­е­та тре­ба да знае де­ка об­ро­ците, а осо­бе­но ру­че­кот тре­ба да се ја­де во стро­го оп­ре­де­ле­но вре­ме за да се на­ма­лат...
Лајфстајл Сцена

Јелена Карлеуша и Ника заедно слабеат: Ја осудија пејачката зошто ја ставила Ника на диета (ФОТО)

Igor
Јелена Карлеуша заедно со Марија Шерифовиќ започна диета, која им ја препиша иста нутриционистка. Но, ЈК не е сама во походот за совршена линија, туку друштво ѝ прави...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian