33 C
Скопје
16:26 - 25 јуни, 2024

Ознака : фотограф

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Липо искуство на Антонио Станков, фотограф: Дојдов до идеалната тежина и се чувствувам одлично!

Еспресо
Младиот Антонио Станков за кратко време стана еден од омилените фотографи. Но денес со него не зборуваме за фотографијата, туку за начинот на кој, како...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Човекот кој овековечи страшен миг од земјотресот во Турција, а фотографијата го потресе светот: „Не можев да не заплачам“

Еспресо
Беше доцна за Ирмак, една од речиси 20.000 луѓе потврдени мртви во најсилниот земјотрес што ги погоди Турција и Сирија. Тоа беше момент што ја...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

КОЈ БЕШЕ ПАТРИК ДЕМАРШЕЛИЕ, легендарниот фотограф пред кој позираа најголемите

Еспресо
Светот на модата денес жали за смртта на Патрик Демаршелие, познатиот моден фотограф: почина на 78 години. Почина Патрик Демаршелие, легендарниот моден фотограф кој ги...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) ЈУЖНОКОРЕЈСКИ ФОТОГРАФ ПРЕТВОРА ПОСТАРИ ЛИЦА ВО МОДНИ ИКОНИ: Годините се ништо

И. Т.
Минхјун Ву веќе е еден од највпечатливите и интересните современи автори на модната сцена. А меѓу работните ангажмани со кои се гордее е соработката со...
Ви препорачуваме на СПЛајфстајлПитоми и дивиСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) СЕ СПАСИЛ ОД ДЕПРЕСИЈА ФОТОГРАФИРАЈЌИ ВЕРВЕРИЧКИ: Многу сум среќен и секогаш сум насмеан

И. Т.
Ники Колмонт имал тешко детство, но во 2016 година нашол нешто што го исполнува и мотивира, а тоа е сликање верверички. Неговите фотографии се навистина...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлРетро

Мрачната страна на авторот на „Алиса во земјата на чудата“: Родителите ги тргале своите деца од него!

Еспресо
Книгата „Алиса во земјата на чудата“ веднаш по објавувањето, во 1865 година, стана голем хит, носејќи му планетарна популарност на авторот Луис Керол. Иако уште...
ЛајфстајлСцена

И КАРДИ БИ ЖРТВА? Требало да се слика за магазин, а потоа добила НЕПРИСТОЈНА ПОНУДА

Igor
Карди Би во една емисија откри дека била жртва на полово вознемирување и со тоа се приклучи кон глобалното движење #MeToo. Taa открила дека на...
Здрави навики

Овој фотограф ја има најубавата работа: Ги слика најжешките Македонки (ФОТО)

Igor
Да се фотографираат најубавите македонски девојки е очигледно најубавата професија во нашата земја. Но, за жал не може секој да го прави тоа. Таа привилегија...
Секојдневие

Многу би сакале да се на негово место: Ова е момчето кое ги слика најубавите девојки во Македонија (ФОТО)

Igor
Неговото име е Дарко Mитев, а на Инстаграм е потпишан како „Дарко Ар“ и според многумина е еден од најдобрите млади фотографи во нашата земја....
ЛајфстајлСцена

Леонардо Ди Каприо со својата девојка во Кан: Поради неа станал и професионален фотограф? (ФОТО)

Igor
Прославениот актер и добитник на Оскар, Леонардо Ди Каприо (44) допатува како придружба на својата девојка Камила Мороне и на никого не му дозволи да...