23.8 C
Скопје
17:18 - 25 јуни, 2024

Липо искуство на Антонио Станков, фотограф: Дојдов до идеалната тежина и се чувствувам одлично!

Младиот Антонио Станков за кратко време стана еден од омилените фотографи. Но денес со него не зборуваме за фотографијата, туку за начинот на кој, како што вели, се довел во ред.

Антонио Станков од неодамна се придружи на „армијата“ задоволни сведоци на популарниот револуционерен метод за слабеење и одржување на телесната тежина – липосукциска исхрана.
Вели дека по неговото успешно искуство, протоколот на липосукциска исхрана би го препорачал на секој кој сака да направи детокс на својот организам, да го подобри здравјето, да симне вишок килограми и да стекне здрави навики во однос на исхраната.

Како дознавте за липосукциската исхрана?

– Липосукциската исхрана ми ја препорача моја другарка која веќе имаше искуство со Липо протоколот.

Беше ли тешко да се издржи? Што ве мотивираше?

– Со оглед на тоа дека имав нередовна исхрана, протоколот за мене беше доста редовен во консумирање на оброците и не ми оставаше простор да се чувствувам многу гладен. Не ми беше тешко затоа што и не сум голем љубител на шеќери, а истите се исклучуваат од консумирање во текот на Липо протоколот.

Колкав период бевте на овој тип исхрана и колку килограми успеавте да намалите?
– За 14 дневен протокол намалив 7 килограми што е 9% од мојата целокупна тежина, но и после 14 дневниот протокол моето тело продолжи да слабее.

Колку овој тип на исхрана го подобри вашето здравје?

– Липосукциска исхрана, што се вели, ме доведе до ред, сега ми е навистина многу полесно. Ја задржав навиката за редовно да се хранам со здрави намирници кои ми се потребни за да имам енергија и продуктивност.

Како изгледаше еден Ваш ден кога бевте на липосукциската исхрана?

– Веќе од рано наутро бев во студио за да го припремам сетот за работа и после кафето без шеќер пиев една ќесичка „Липо“ протеин и аминокиселини, па се препуштав на работата. Протеините ги консумирав некогаш по два, а некогаш по три пати дневно, и денот го завршував со убава вечера од месо и зелена салата.

Имавте ли јо-јо ефект на враќање на килограмите?

– Напротив, моето тело продолжи да слабее зашто ги задржав навиките од протоколот и сега сум со мојата идеална тежина и се чувствувам одлично!

Закажете ја вашата бесплатна консултација во „Липо диет“ центарот на „Интернешнал хелт“ Македонија (на улица „Димитрие Чуповски“ бр. 22) или јавете се на телефоните 02 3151714 и 070 535033

Фото-Аверел

Комерцијален текст

Слични објави

„Мојот развод е мојата најголема победа“: Јована Јеремиќ искрено за бракот со српскиот политичар

Еспресо

Јелена Карлеуша искрено за односот со Душко: „Кармички, немам мир во животот…“

еспресо

(Видео) Длабоко деколте и шлиц до колкот: Ќерката на Харис Џиновиќ во никогаш попровокативно издание

Еспресо

(Фото) Ситно брои до породувањето: Бремената водителка на „Ѕвездите на Гранд“ живее во невиден луксуз

Еспресо

(Видео) Девојките не му даваат мир на убавиот син на Драгана Мирковиќ: Се појави снимка од клубот, еве како реагира Марко…

Еспресо

(Видео) Здравко Чолиќ ги остави сите подзинати: „Каква енергија за човек кој има 73 години“

еспресо
Се вчитува....