17.8 C
Скопје
01:22 - 27 септември, 2023

Викенд љубовџии: Три хороскопски знаци ќе имаат незаборавно романтичен крај на неделата

Астролозите именуваа три знаци од Зодијакот за кои втората половина од оваа седмица ќе биде во знакот на љубовта и размената на убави чувства. Станува збор за приодот од денес, 16 август до 20 август. Оставете ги работните обврски малку настрана и не грижете се премногу за ситници, туку препуштете се на крилата на чувствата.

Кои хороскопски знаци ќе бидат попрскани со волшебен љубовен прав од судбината, прочитајте во продожение.

Овен

Овенот е фаворизиран од ѕвездите на љубовен план уште од почеток на оваа седмица, а крајот на неделата ќе биде вистинско крешендо.Транзитот на Венера во знакот Лав ќе ви гарантира страст и незаборавно чувство! Но, внимавајте да не се залетате премногу со емоциите. Ако сте веќе во стабилна врска не ја пркинувајте поради минлива романса, а доколку немате партнер уживајте максимум но без обврски, за да не се разочарате со крајот на летото.

Близнаци

Љубовта ве поканува да ги оставите настрана работните грижи – без разлика дали сте на одмор или не – и да им го посветите телото и срцето на вашите чувства! Венера во поволна положба е подготвена да ви гарантира блискост од посебна личност која одеднаш ќе се појави во вашиот живот. Во наредните денови, а особено викендот, ќе имате искуство и со љубов од минатото, па ваше е дали ќе одлучите да се вратите чекор наназад и да ги изгладите односите со бившиот/та или ќе запловите во нова љубовна романса. Ѕвездите ве поддржуваат да си дадете шанса за нешто ново и поубаво.

Вага

Втората половина од оваа седмица е дефинитивно среќен период што се однесува до чувствата! Поволниот транзит на Венера во знакот Лав ви носи љубов и нови искуства, но и внесува спокојство во вашиот живот доколку сте во пар. Конкретно сабота и недела, со Месечината во знакот, ќе бидат дефинитивно многу романтични денови. Искористете ги за патување со саканиот/а, или – доколку останете во градот – организирајте омантична вечера. Осамените нема да бидат сами, но само доколку не се затворат во својот оклоп.

Денешната Млада Месечина ќе им удри шлаканица на два хороскопски знаци: Кој ќе плати за грешките од минатото

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Се вчитува....