18.8 C
Скопје
22:27 - 19 мај, 2024

Ознака : манекенки

UncategorizedВи ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСветСлајдерСцена

НАЈПЛАТЕНИ МОДЕЛИ ВО 2021: Убавината и виткоста не се единствени критериуми, туку…

Еспресо
Форбс ја објави листата на годишното рангирање на најплатените модели во светот, на која предводи младата Кардашијан, Кендал Џенер, а по неа следат… Како и...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Наоми Кемпбел лансираше нова хит емисија на интернет: Прва гостинка – Синди Крафорд! (ВИДЕО)

Еспресо
Наоми Кемпбел пронаоѓа нови начини да ги забавува фановите во текот на карантинот. Имено, таа оваа недела ја објави првата епизода од својата нова емисија...
Здрави навики

Овие топ-модели ги издвојува нивната необична убавина од останатите! (ВИДЕО)

Еспресо
Модната индустрија во последните неколку години постојано се проширува и го развива својот спектар, а овие девојки се вистински доказ за тоа. И покрај тоа...
Секојдневие

Денес е една од најбараните светски манекенки, а пред 10 години се мачела со алкохолот (ФОТО)

Еспресо
„На почетокот тоа беше тешка борба, но и најдобрата одлука која некогаш сум ја донела”, рекла оваа убавица. Шведската манекенка Елса Хоск важи за една...
Uncategorized

Топ 10 манекенки кои ја одбележаа 2019 година! (ВИДЕО)

Слободен Печат
YouTube каналот „Ojitoverde“ избра топ 10 манекенки за оваа година. Овие манекенки и топ-модели ја одбележаа годината носејќи ги највпечатливите модни парчиња на најдобрите ревии...
ЛајфстајлСцена

Славниот менаџер откри: Добиваат и по 4.000 евра за ноќ, патуваат во Дубаи, пијат шампањ и уживаат на јахти, но не е се така сјајно!

Igor
Додека можеби „невкусно“ ни изгледаат различни сцени од некое реално шоу на нашите простори, во британските ријалити тоа е сосема нормало, а дури и кога...
Сцена

Кои ЗГОДНИ МАКЕДОНКИ се во филм?!

Igor
Убавиците се викаат Ангела Ѓоргиева, Бојана Нушкова, Евгенија Ризова, Маја Андоновска Илијевски и Катерина Кузмановска. Тие се петте девојки во филм. Станува збор за мултимедијален...
Секојдневие

Многу би сакале да се на негово место: Ова е момчето кое ги слика најубавите девојки во Македонија (ФОТО)

Igor
Неговото име е Дарко Mитев, а на Инстаграм е потпишан како „Дарко Ар“ и според многумина е еден од најдобрите млади фотографи во нашата земја....
ЛајфстајлСцена

МНОГУ МАНЕКЕНКИ НЕ БИ СЕ ОСУДИЛЕ НА ОВА: Емили Ратајковски позираше недепилирана, па испрати јасна порака (ФОТО)

Igor
Сакаше да влијае на сите жени во светот да бидат она што сакаат и да го прават она што го сакаат. Емили Ратајковски го проследи...
ЛајфстајлСцена

Познатите на Вимблдон: Харелсон пиеше вино, Безос дојде со новата девојка (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Финалето на Вимблдон во кој српскиот тенисер ја однесе победата над Рожер Федерер вчера го следеа голем број познати лица. ВИП ложата еднакво брзо се...