23.8 C
Скопје
12:45 - 10 август, 2022

Ознака : британија

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Евровизија 2023 ќе се одржи во Англија, се преговара за градот, но веројатно нема да биде Лондон: „Како земја домаќин ќе го почитуваме духот на различностите“

Еспресо
Потврдено е: изданието на натпреварот за песна на Еуривизија во 2023 година ќе се одржи во Обединетото Кралство. Одлуката е донесена во светло на неможноста...
Лајфстајл Ретро

(ВИДЕО) Најмалата куќа во Британија е широка само 1,82 метри: Нема тоалет, а годишно ја посетуваат илјадници туристи

М.Р.
Јан Тајли е сопственичка на најмалата куќа во Британија, која веќе 100 години има место во Гинисовата книга на рекорди и сега привлекува илјадници посетители...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

БАФТА 2022: Мрачниот вестерн „Моќта на кучето“ ја доби наградата за најдобар филм и најдобар режисер

Еспресо
Филмот „Кучешки шепи“ (Моќта на кучето) освои две од најзначајните награди на овогодинешното доделување на филмските награди БАФТА кое се случуваше вчеравечер – ги зема...
Свет Слајдер Сцена

БРИТАНСКИ МУЗИЧКИ НАГРАДИ 2022: Адел – музичка кралица, победници и Ед Ширан, Дуа Липа и Били Ајлиш

Еспресо
Вчеравечер, 8.февруари, во О2 арената во Лондон се одржаа Brit Awards 2022, на кои им се оддава почит на уметниците кои се истакнале по вештината...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Свет Слајдер Сцена

ГЛАСИНИ: Дали Хари и Меган ќе го поминат Божиќ со кралското семејство?

Еспресо
Дали Хари и Меган ќе го прослават Божиќ во Англија? Се чини дека многу гласини ја потврдуваат веста, која претставува и добра можност да се...
Народ гледа Слајдер

ФОТО | Монолит се појави и во Скопје, граѓаните збунети се прашуваат од каде тука!

Васко Спасоски
По монолитите во Јута, Калифорнија, Романија и Британија, верувале или не монолит се појави и во Скопје, поточно на улицата „Партизански одреди“… Се разбира дека...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Војвотката од Кембриџ изневерена и повредена: Кејт Мидлтон доби силна „шлаканица“ од својот најдобар пријател!

Еспресо
Принцот Вилијам и неговата сопруга пред некој ден го тужеа магазинот „Татлер“ поради непријатниот текст за нив наречен „Кетрин Велика“, а интересно е тоа што...
Секојдневие

Оваа девојка ослаби 50 килограми и стана Мис Велика Британија (ФОТО)

Еспресо
Џен Аткинс е новата Мис Велика Британија. Синооката 26-годишна девојка стана најубавата жена во Обединетото Кралство откако изгуби неверојатни 50 килограми. „Не можам да верувам....
Ви Препорачуваме Свет

Првите фотографии од кралицата Елизабета после скандалот (ФОТО)

Слободен Печат
Откако принцот Хари и војвотката од Сасекс Меган Марк на друштвените мрежи објавија дека се повлекуваат од кралската должност, станаа главна вест во Велика Британија....
Лајфстајл Сцена

Славниот менаџер откри: Добиваат и по 4.000 евра за ноќ, патуваат во Дубаи, пијат шампањ и уживаат на јахти, но не е се така сјајно!

Igor
Додека можеби „невкусно“ ни изгледаат различни сцени од некое реално шоу на нашите простори, во британските ријалити тоа е сосема нормало, а дури и кога...