34.8 C
Скопје
15:07 - 24 јуни, 2024

Ознака : романија

Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ВО МАКЕДОНИЈА, КАКО ВО РОМАНИЈА: „Ciorbă de burtă“, поинаква шкембе чорба

Еспресо
„Ciorbă de burtă“ е кремаста, кисела и црвена романска супа со жолта боја, која содржи ленти од шкембе и парчиња црвена пиперка. Иако се смета...
Народ гледаСлајдер

ФОТО | Монолит се појави и во Скопје, граѓаните збунети се прашуваат од каде тука!

Васко Спасоски
По монолитите во Јута, Калифорнија, Романија и Британија, верувале или не монолит се појави и во Скопје, поточно на улицата „Партизански одреди“… Се разбира дека...
Народ гледаСлајдер

Властите во шок: Мистериозен монолит исчезна во САД, па најден во Романија!

Васко Спасоски
Приказната за мистериозниот монолит кој е откриен во Јута, а потоа исчезнат преку ноќ, доби неочекувана пресвртница. Од Романија пристигна вест дека идентичен монолит, а...
ЛајфстајлСпорт

Славната тенисерка Халеп се мажи за милијардер од Македонија! (ФОТО)

Igor
Тенискиот свет би можел да биде сведок на уште една свадба на играч од топ класата, поточно тенисерка. Претходно шпанскиот тенисер Рафаел Надал стапна на...
ЛајфстајлСцена

Инфлуенсерка од Романија годишно заработува милиони од СВОЈОТ ЗАДНИК! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Андреа Абели, инфлуенсерка од Романија, е сопственична на „пообилен“ задник од кој заработува голема сума на пари. Имено, родена е во Букурешт, а пред сегашната...