Ознака : романија

Народ гледа Слајдер

ФОТО | Монолит се појави и во Скопје, граѓаните збунети се прашуваат од каде тука!

Васко Спасоски
По монолитите во Јута, Калифорнија, Романија и Британија, верувале или не монолит се појави и во Скопје, поточно на улицата „Партизански одреди“… Се разбира дека...
Народ гледа Слајдер

Властите во шок: Мистериозен монолит исчезна во САД, па најден во Романија!

Васко Спасоски
Приказната за мистериозниот монолит кој е откриен во Јута, а потоа исчезнат преку ноќ, доби неочекувана пресвртница. Од Романија пристигна вест дека идентичен монолит, а...
Лајфстајл Спорт

Славната тенисерка Халеп се мажи за милијардер од Македонија! (ФОТО)

Igor
Тенискиот свет би можел да биде сведок на уште една свадба на играч од топ класата, поточно тенисерка. Претходно шпанскиот тенисер Рафаел Надал стапна на...
Лајфстајл Сцена

Инфлуенсерка од Романија годишно заработува милиони од СВОЈОТ ЗАДНИК! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Андреа Абели, инфлуенсерка од Романија, е сопственична на „пообилен“ задник од кој заработува голема сума на пари. Имено, родена е во Букурешт, а пред сегашната...