Славната тенисерка Халеп се мажи за милијардер од Македонија! (ФОТО)

Тенискиот свет би можел да биде сведок на уште една свадба на играч од топ класата, поточно тенисерка. Претходно шпанскиот тенисер Рафаел Надал стапна на „лудиот камен“, а сега романската тенисерка Симона Халеп (28) од Романија е чекор поблиску до свадба, откако нејзиниот татко му даде „зелено светло“ на нејзиното момче Тони Јурук (40), но по еден услов.

Од младоженецот побарал да се помести свадбата за септември наредната година, односно после учеството на грен слем турнирот „УС Опен“.

facebook.com/RevistaVIVA

Таткото сака неговата ќерка и наредната година да настапува на сите четири грен слем турнири.

Симона и Тони се една година во врска. Тони е инаку Влав со потекло од Македонија. Милијардерот е и сопственик на неколку фирми.

View this post on Instagram

… to you ! #unforgettableday #special #madeit

A post shared by Simona Halep (@simonahalep) on

Халеп е една од најпознатите спортски личности во Романија. Моментно шестопласирана на тенисерка ужива во овој спорт.

Лани го освои „Ролан Гарос“, а годинава „Вимблдон“. Минатата година играше во финалето на „Австралија Опен“, додека во 2015 стигна до полуфиналето на „УС Опен“.

Истакнува и дека нејзиниот брак би бил приоритет во животот, а за потенцијалната свадба со Тони вели дека би сакала да се одржи во Романија.

Слични објави

Овековечени отпечатоците од дланките и нозете на Кијану Ривс (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Првото доделување на Оскари траело 15 минути, првиот Оскар му е доделен на нем филм (ФОТО)

Еспресо

Бившата девојка на Аца Лукас уапсена во Црна Гора поради проституција

Igor

СО СВОИТЕ ГРИМАСИ ГО НАСМЕА ЦЕЛИОТ СВЕТ: Синот на Рожер Федерер на Вимблдон ги привлече сите погледи (ФОТО)

Igor

Серијата „Sløborn“ го предвиде ковид-19 пред една година

Еспресо

Најкоментираната естрадна ѕвезда: Сè што не сте знаеле за Јелена Карлеуша (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

петнаесет + 6 =

Слични објави

Српска пејачка проба да се самоубие, не се знае што се случува со неа (ФОТО)

Igor

Ана Николиќ во ново издание (ФОТО)

Igor

Едвај ги сокри брадавиците! Инстаграм ќе ги забрани жешките фотки на старлетата Ана? (ФОТО)

Igor

Овие комедии ќе ве насмеат до солзи, морате да ги погледнете! (ВИДЕО)

Еспресо

Драмата продолжува: Мајката на славниот пејач шокираше со неговата фотографија од болничкиот кревет (ФОТО)

Igor

ЗА НЕЈЗЕ ТОА МЕСТО Е ГРОБ: Таму Цеца нема стапнато веќе 20 години

Igor