28.8 C
Скопје
23:01 - 4 јули, 2022

Ознака : свадба

Свет Слајдер Сцена

Кој е Бадер Шамас, човекот со кој се омажи Линдзи Лохан: Поради него глумицата се пресели во Дубаи

Еспресо
Во петокот, 1 јули, Линдзи Лохан се омажи со својот избраник Бадер Шамас.   View this post on Instagram   A post shared by Lindsay...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Фотогалерија) Романтична и гламурна свадба во Охрид: Убавата глумица Ебру Шахин се омажи со кошаркарската ѕвезда Чеди Осман

Еспресо
Познатата турска актерка Ебру Шахин се омажи во Охрид со кошаркаркарската ѕвезда Чеди Осман, со која е заедно извесно време. Која е Ебру Шахин, убавата...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Линдзи Лохан и Бадер Шамас се венчаа: „Ти си мојот живот, моето сè“

Еспресо
Актерката и банкарот со арапско потекло кажаа „да“, објавувајќи ја веста на социјалните мрежи. Почеток на нов „среќен и здрав“ живот.  Тоа беше уште еден...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Колку чинеше свадбата на богаташот Алан Хауард? Милион за Лејди Гага, 1.300.000 за вилата, уште толку за огномет и цвеќиња…

Еспресо
Вчера се случи венчавката од соништата: 1.300.000 евра чинело само изнајмувањето на вилата Олмо. Милијардерот Алан Хауард се венчаше со готвачката на веганска храна, Лејди...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Лејди Гага вечерва пее на најбогатата свадба на годината: Се жени милијардерот Алан Хауард

Еспресо
Американската пејачка и актерка Лејди Гага вечерва ќе пее во Комо, Италија, на приватен концерт организиран за раскошната венчавка на британскиот милијардер Алан Хауард (58),...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

Новата сопруга на Мустафа Сандал прво го ископира свадбениот изглед на Емина, а сега парот ужива во медениот месец во Бодрум каде летува и пејачката со синот

Еспресо
Поранешниот сопруг на пејачката Емина Јаховиќ, турскиот пејач Мустафа Сандал се ожени со својата 19 години помладата избраничка Мелис Сутшуруп, а фановите веќе на големо...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) Свадба како од руските бајки, мајката на Викторија Лоба кажа „да“ во охридската Света Софија

М.Р.
Пејачката Викторија Лоба на својот инстаграм – профил секојдневно споделува интересни фотографии и видеа. Храна, настапи, прекрасни дестинации, модни комбинации како и прекрасни моменти поминати...
Свет Слајдер Сцена

Мајката на Бритни Спирс не била поканета на свадбата на ќерка си, сепак ѝ нуди помирување

Еспресо
Лин Спирс ѝ понуди на својата ќерка маслиново гранче преку Инстаграм, откако не беше поканета на свадбата на Бритни со Сем Асгари. „Блескаш и толку...
Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

Џенифер Лопез и Бен Афлек веќе се венчаа? Тајна венчавка, да, но бајковита

Еспресо
Според информативниот шпански сајт Марка, двете ѕвезди во голема тајност се заколнале на вечна љубов во Џорџија, откако потпишале договор за доверливост на гостите. Џенифер...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Сцена

(ФОТО) Емина Јаховиќ ја промени бојата на косата веднаш по свадбената прослава на поранешниот сопруг

М.Р.
Емина Јаховиќ ја промени бојата на косата веднаш по свадбената прослава на поранешниот сопругПопуларната пејачка направи промена на имиџот, откако нејзиниот поранешен сопруг Мустафа Сандал...