8.8 C
Скопје
22:45 - 20 април, 2024

Ознака : веридба

БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

(Фото) Ведрана Ѓорѓевиќ се вери, романтика во Занзибар: Прстен на зајдисонце

еспресо
Убавата водителка Ведрана Ѓорѓевиќ се вери со нејзиниот партнер Андрија Антиќ, попознат како Ендру Мелер. Веридбата се случила во романтичниот Занзибар. Инаку Андрија е продуцент...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Станија го покажа дијамантниот веренички прстен: Се планира свадба на Карибите

Еспресо
Станија Добројевиќ, која зад себе има еден брак, веќе некое време ужива во љубовта со момче кое по потекло е од балканските простори, живее и...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоЛокумчеСветСлајдерСцена

(Фото) Која е Анамарија Голтес, словенечката манекенка со која штотуку се вери Лука Дончиќ?

Еспресо
Ѕвездата на Далас Маверикс, словенечката кошаркарска НБА ѕвезда, Лука Дончиќ се вери со убавата партнерка Анамарија Голтес.   View this post on Instagram   A...
СветСлајдерСцена

(Фото) Оливија Кулпо се вери: Спектакуларно запросување на романтичен одмор

Еспресо
Љубовта е во воздухот! Кристијан Мекафри и Оливија Кулпо ја подигнаа својата врска на повисоко ниво – се верија. Кулпо се огласи на Инстаграм за...
СветСлајдерСцена

Адел се вери со Рич Пол, свадбените ѕвона ова лето: Дијаманти ѝ светкаат на раката

М.П
Пејачката Адел (34) и спортскиот агент Рич Пол (41) се верија и планираат да се венчаат ова лето. За ова пишува Дејли Мејл повикувајќи се...
Наши ФациСлајдерСцена

(Фото) Романтична веридба на братот на Новак Ѓоковиќ: Клекна пред неа и го извади прстенот, следуваше забава на Калемегдан

Еспресо
Романтичната свршувачка на најмладиот брат на Новак Ѓоковиќ се случила на Калемегдан, местото каде, како што откри Сашка, започнала нивната љубов. Ѓорѓе Ѓоковиќ клекна пред...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Марк Ентони и Мис Универзум се верија, свадбата се планира, а дијамантски прстен блесна на раката на убавицата

Еспресо
Марк Ентони ќе се ожени со Надја Фереира, манекенка, Мис Универзум во 2021: свршувачката се одржа синоќа, збогатена со дијамантски прстен. Марк Ентони и неговата...
Наши ФациСлајдерСцена

СЕ СВРШИ ПЕЈАЧКАТА МАРИЈА ГРУЕВСКА: Најестравагантна учесничка на „Ѕвездите на Гранд“. ја објави среќната вест

М.Р.
Македонската јавност ја памети Марија Груевска по нејзините настапи на „Ѕвездите на Гранд“. Секогаш оригинална и своја пејачката ја понесе титулата – најестравагантна учесничка на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ШОКАНТНА ЦИФРА: Колку потроши Бен Афлек за вереничкиот прстен на Џенифер Лопез?

Еспресо
Пред само неколку дена обожавателите на Бен Афлек и Џенифер Лопез беа изненадени од веста дека тие двајца се подготвени за брак и дека веќе...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Свршувачката на ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ И БЕН АФЛЕК со денови се чувала во тајност, објавена за фановите – многу подоцна!

Еспресо
Колку повеќе минува времето, толку повеќе детали излегуваат на виделина: идните сопружници Џенифер Лопез и Бен Афлек овој пат се сериозни.    View this post...