22.8 C
Скопје
17:31 - 30 мај, 2024

Ознака : занзибар

БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

(Фото) Ведрана Ѓорѓевиќ се вери, романтика во Занзибар: Прстен на зајдисонце

еспресо
Убавата водителка Ведрана Ѓорѓевиќ се вери со нејзиниот партнер Андрија Антиќ, попознат како Ендру Мелер. Веридбата се случила во романтичниот Занзибар. Инаку Андрија е продуцент...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЛокумчеСлајдерСцена

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Глумицата Лидија Вукиќевиќ на 59 години е млазен авион!

Еспресо
Српската глумица Лидија Вукиќевиќ (59) моментно престојува во Занзибар и ужива во топлото време, а своите бројни фанови на социјалните мрежи ги почести со „тазе“...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Додека цел свет мака мачи со короната, Дара Бубамара објави жешки фотки од Занзибар! (ФОТО)

Васко Спасоски
Српската пејачка Дара Бубамара (44) моментално ужива во Занзибар, а со неа е и едно момче, претприемачот Тони, за кој се шпекулира дека има околу...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Откриена вистината за новото 21-годишно момче на Дара Бубамара: Шетаат со парите на татко му! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пред неколку дена, пејачката Дара Бубамара замина на одмор во Занзибар, со своето 21-годишно момче Тони, и како што е напишано во српските медиуми, сето...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Лидија Вукиќевиќ го покажа змиското тело на Занзибар (ФОТО)

Еспресо
Лидија Вукичевиќ редовно споделува слики од оваа егзотична дестинација… Српската актерка веќе некое време ужива на прекрасните плажи на оваа дестинација, а сликите во костим...