17.8 C
Скопје
00:46 - 26 мај, 2024

Ознака : форма

СветСлајдерСцена

КАЈЛИ ЏЕНЕР СЕ ВРАТИ ВО ФОРМА: Еве како ја победи постпородилната депресија!

Еспресо
Кајли Џенер го доби своето второ дете на почетокот на февруари, но постпородилниот период не ѝ беше лесен. Меѓутоа, пред неколку дена таа продолжи со...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

СЕЗОНА НА МАНДАРИНИ – ЗА БРЗО СЛАБЕЕЊЕ: Тридневна диета за топење на масти, резултатите се очигледни!

Еспресо
Диетата ќе им се допадне на сите оние кои сакаат протеинска храна и кои се подготвени наместо колачиња да јадат мандарини. Одлична е за брзо...
БалканВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

(ВИДЕО) ИЗГЛЕДОТ НИКОЈ НЕ ГО ЧУДИ: Србинот Миша јаде 150 јајца неделно и кило месо дневно

Еспресо
Миша Бачулов, поранешен кик-боксер на Србија, откри како ја одржува врвната форма и денес, кога заврши со оваа тешка боречка вештина. Во овој момент тој...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Во бременоста дојде до дури 110 килограми: Џесика Симпсон успеа да се врати во топ форма, а нејзиниот тренер открива како! (ФОТО)

Еспресо
Иако целиот свет неодамна зборуваше за промената која ја направи Адел, Џесика Симпсон исто така постигна неверојатни резултати откако по бременоста успеа да ја врати...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Лидија Вукиќевиќ го покажа змиското тело на Занзибар (ФОТО)

Еспресо
Лидија Вукичевиќ редовно споделува слики од оваа егзотична дестинација… Српската актерка веќе некое време ужива на прекрасните плажи на оваа дестинација, а сликите во костим...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Џенифер Лопез во неверојатна форма за „Супербол“ (ФОТО)

Еспресо
Сè е подготвено на стадионот Хард Рок во Мајами: „Супербол“, најважната спортска манифестација, ќе се случува во недела, на 2 февруари. Како и обично, ќе...
Здрави навики

Заборавете на мрзата: 9 вежби по 30 секунди кои ќе го оформат вашето тело (ВИДЕО)

Igor
Оформете го вашето тело и заборавете на мрзеливоста, правете ги овие 9 вежби секој ден. Целта на овој домашен тренинг е отстранување на салото од...
Здрави навики

10 вежби кои ви гарантираат совршен стомак до лето (ВИДЕО)

Igor
Нормално, летото не е единствениот мотив да започнете со тренирање, тука е и здравјето и отстранувањето на мастите кои ги задушуваат вашите органи. Ова се...