Ознака : линија

Здрави навики

Модната куќа „Хермес“ ја лансираше својата прва бјути-линија! (ФОТО)

Еспресо
Ветувањето кое беше дадено минатата година, дека ќе се лансира првата бјути-линија на француската модна куќа „Хермес“, беше исполнето минатиот месец. Линијата е промовирана во...
Секојдневие

Хит тренинг за витка линија: Согорете 150 калории за 8 минути (ВИДЕО)

Еспресо
Кардио тренинг од само 8 минути кој ќе ви помогне да се ослободите од вишокот сало околу стомакот и да го затегнете целото тело. Иако...
Лајфстајл Сцена

Хејли и Џастин Бибер ГИ ЗАПАЛИЈА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ со сексипилни фотки (ФОТО)

Igor
Хејли и Џастин Бибер ја открија новата линија за долна облека на Келвин Клајн само неколку дена по нивната гламурозна свадбена церемонија. View this post...
Лајфстајл Сцена

Северина ги излуди обожавателите со својот стајлинг (ФОТО)

Igor
Во жешки мини пантолончиња и проѕирен топ, Северина направи пеколна атмосфера во Аурора облечена во комбинација која ја истакна нејзината беспрекорна фигура. View this post...
Здрави навики

Гучи има нова мејкап линија и кампања: СОВРШЕНСТВОТО Е ДОСАДНО!

Igor
Совршенството е досадно, сигурно би кажала Бети Дејвид, и оваа реченица најдобро би можела да ја опише новата кампања на Гучи за кармини. Креативниот директор,...
Лајфстајл Сцена

Кој би поверувал? Британската актерка е во 6-та деценија и има своја линија на бикини во кои неверојатно добро изгледа (ФОТО)

Igor
Неверојатно е колку добро изгледа оваа актерка за своите години. Британската актерка Елизабет Харли ја промовираше својата колекција на костими за капење во полна пареа,...
Здрави навики

10 вежби кои ви гарантираат совршен стомак до лето (ВИДЕО)

Igor
Нормално, летото не е единствениот мотив да започнете со тренирање, тука е и здравјето и отстранувањето на мастите кои ги задушуваат вашите органи. Ова се...
Лајфстајл Сцена

РИЈАНА: Не ни можев да замислам подобар партнер, подготвена сум светот да види што создадовме заедно

Igor
Групата за луксузна стока LVMH во сопственост на Французинот Бернард Арноа, објави дека со пејачката Ријана оваа пролет покренува нова луксузна марка за облeка и...
Здравје

Витаминска бомба која ќе ве доведе до идеална линија

Igor
Освен тоа што овој напиток е одличен за постигнување и одржување на витка линија, тој е и идеален освежителен пијалок полн со витамини… Состојки: 1,5...