Ознака : кармини

Здрави навики

Модната куќа „Хермес“ ја лансираше својата прва бјути-линија! (ФОТО)

Еспресо
Ветувањето кое беше дадено минатата година, дека ќе се лансира првата бјути-линија на француската модна куќа „Хермес“, беше исполнето минатиот месец. Линијата е промовирана во...
Здрави навики

Гучи има нова мејкап линија и кампања: СОВРШЕНСТВОТО Е ДОСАДНО!

Igor
Совршенството е досадно, сигурно би кажала Бети Дејвид, и оваа реченица најдобро би можела да ја опише новата кампања на Гучи за кармини. Креативниот директор,...