13.8 C
Скопје
09:51 - 28 февруари, 2024

Ознака : кампања

СветСлајдерСцена

Американската армија ги повлече рекламите со Џонатан Мејџорс: Мултимилионската кампања стопирана додека не се затвори судењето

Еспресо
Американската армија ја повлече својата нова рекламна кампања со актерот Џонатан Мејџорс, откако во саботата беше објавена веста дека актерот е уапсен за наводен напад...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Ветувањето на Трамп: „Веројатно е дека повторно ќе се кандидирам за претсетадел во 2024“, „изборната кампања се подготвува“

Еспресо
„Подгответе се да ја направиме нашата земја сè побезбедна, славна и успешна – рече тој – Многу, многу веројатно ќе го направам тоа повторно“. Поранешниот...
Секојдневие

(Фото вест) Синиот круг прошета низ Скопје со цел подигнување на свеста за дијабетесот

Еспресо
Овие денови бевме сведоци на една несекојдневна глетка низ нашите главни улици во градот Скопје, каде група луѓе носеа и движеа син круг на кој...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЛајфстајлСлајдерСтил

„ПОДАРУВАМЕ И ДОНИРАМЕ СО „FaceDesign“ – МОЌНА КАМПАЊА ЗА ЖЕНИТЕ ОД ИНТЕРНАЦИОНАЛНИОТ БРЕНД ЗА ТРАЈНА ШМИНКА И МЕДИЦИНСКИ КОЗМЕТИЧКИ ТРЕТМАНИ

Еспресо
Интернационалниот бренд за трајна шминка и козметички третмани, FaceDesign, целиот месец март го посветува на жените! Сите оние кои сакаат да го закажат својот третман...
Секојдневие

Владата на Нов Зеланд со интересна кампања: Како би реагирале доколку ѕвездите на филмовите за возрасни ви се појават на врата наутро? (ВИДЕО)

Еспресо
Невообичаениот промотивен спот на владата од Нов Зеланд, со кој се пропагира заштита за децата на интернет досега е прегледан повеќе од 10 милиони пати....
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Фотографии кои ја вознемирија јавноста, но навистина треба сите да ги видат: Да, сега е вистинскиот момент! (ФОТО)

Еспресо
Италијанскиот уметник Александро Паломбо покрена нова кампања посветена на сите жени кои трпат насилство во текот на пандемијата на коронавирусот, под називот „Борба за живот“....
Секојдневие

Ќерката на Лени Кравиц повторно мами воздишки: Зои позираше без градник за познат светски бренд! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ќерката на популарниот музичар Лени Кравиц, Зои Кравиц не престанува да ја шокира јавноста. Познато е дека Зои обожава да биде во центарот на вниманието,...
Секојдневие

Влакнести со причина: Погледнете зошто многу жени овој месец не ги депилираат пазувите и нозете! (ФОТО)

Васко Спасоски
Дали сте слушнале за „Januhairy“? „Влакнест јануари“- во превод на македонски, кампања на социјалните мрежи која ги слави влакната на женското тело, а која во...
ЛајфстајлСцена

Претерала со фотошоп, ниту родена мајка не би ја препознала (ФОТО)

Igor
Навикнати сме членовите на семејството Кардашијан редовно да се на мета на различни критики и секогаш да се во центарот на случувањата, а за овој...
Здрави навики

Гучи има нова мејкап линија и кампања: СОВРШЕНСТВОТО Е ДОСАДНО!

Igor
Совршенството е досадно, сигурно би кажала Бети Дејвид, и оваа реченица најдобро би можела да ја опише новата кампања на Гучи за кармини. Креативниот директор,...