19.8 C
Скопје
19:13 - 30 мај, 2024

Ознака : мејкап

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСлајдерСтил

НАУТРО СУМ ЌЕРКА НА МИСТЕР БИН, А НАВЕЧЕР – СЕСТРА НА КЕНДАЛ ЏЕНЕР

М. С.
Фабиола Баjери е една од највлијателните и најпознатите ѕвезди на „ТикТок“ во родната Италија. Осумнаесетгодишната девојка од Рим ја следат над 3 милиони луѓе, а...
Секојдневие

Ова е водечкиот мејкап тренд оваа зима – Дали сте доволно смели да го пробате?

Еспресо
Ви претставуваме уште еден тренд во шминкањето кој ги наведе познатите жени во Холивуд апсолутно да полудат по него... Модата се врти во круг, а...
Здрави навики

Ова е вистинскиот начин како да користите спреј за коса!

Еспресо
Го земате спрејот за коса, стискате на копчето и ја прскате косата? Тоа е погрешно! Затоа сега ќе откриете трик со лак за коса за...
Здрави навики

Спас за сувата кожа – Маска од мандарини

Еспресо
Маската можете да ја нанесувате еднаш неделно со цел да ја збогатите вашата рутина за нега на кожата и да си обезбедите хидратација која многу...
Здрави навики

Бавно ви расте косата? Ова е решението за Вас!

Еспресо
За многу од нас здравата и долга коса не е само дефиниција за убавина туку и дефиниција за добро здравје. За да ја одржувате вашата...
Здрави навики

Сите српски славни жени ја носат НАЈТРЕНДИ ФРИЗУРАТА за 2020 година – Шик и урбана, а кога ќе ја направите трае со денови (ФОТО)

Еспресо
Додека во претходните сезони раскошните брановидни фризури и холивудските локни беа во фокусот, оваа 2020 година акцентот паѓа на еден нов тренд во светот на...
Здрави навики

Хит боја на кармин за 2020 година која ги нагласува само најубавите црти на ликот!

Еспресо
Не, не станува збор за кожа боја или пастелно розова. Како што пишува InStyle, стручњаците од бјути областа, се согласиле дека во 2020 година ќе...
Здрави навики

10 фотографии кои ќе ви докажат дека фризурата го менува изгледот (ФОТО)

Еспресо
Девојките неколку години ја пуштаат својата коса со желба да ја имаат посакуваната должина, иако вистинското препородување се случува кога ќе се потстрижат. Познат е...
Uncategorized

Паметно огледало кое анализира што ѝ треба на вашата кожа (ВИДЕО)

Слободен Печат
Технолошката конференција и саем CES 2020, покрај бројните други содржини, претставуваат новитети и иновации во бјути индустријата. Една фирма во својот изложбен простор го ставила...
Здрави навики

Кои козметички производи треба да ги држите во фрижидер, а кои не?

Еспресо
Кога станува збор за одржувањето на козметичките производи, важно е да внимавате на хигиената и датумите на пакувањата, но дали сте знаеле дека траењето и...