Хит боја на кармин за 2020 година која ги нагласува само најубавите црти на ликот!

Не, не станува збор за кожа боја или пастелно розова.

Како што пишува InStyle, стручњаците од бјути областа, се согласиле дека во 2020 година ќе доминираат ни помалку ни повеќе, црвените бои на кармин.

Всушност, токму црвениот кармин во разни нијанси, одговара баш на сите, ја збогатува секоја шминка и секоја модна комбинација и го истакнува тоа што е најдобро на вашиот лик.

View this post on Instagram

?

A post shared by CARLI BYBEL (@carlibel) on

Се прашувате каква магија прави црвениот кармин?

Веднаш по нанесувањето на црвената нијанса на кармин, вашето лице ќе изгледа освежено и одморено, а после првата насмевка ќе приметите дека вашите заби ќе изгледаат повеќе бели.

Сепак, важно е да се нагласи дека треба да ги бирате црвените кармини со ладен подтон, за да може да уживате во горе наведените бенефити, бидејќи тие со потопол подтон понекогаш може да го направат токму спротивното.

View this post on Instagram

Muchachita in red ❤️

A post shared by iluvsarahii (@iluvsarahii) on

Слични објави

Фитнес модел чија фигура и изглед нема да остават никого рамнодушен (ФОТО)

Еспресо

И покрај скапите препарати, лицето не ви е совршено чисто? Каде грешите?

Igor

Послушајте ги моделите – Ова се вежбите за совршена позадина (ВИДЕО)

Igor

Како да престанете да ги грицкате ноктите

Igor

Шминкерот на Џенифер Лопез укажува на грешките што жените несвесно ги прават

Слободен печат

Трикови за убавина: Како да добиете совршени веѓи? (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар