34.8 C
Скопје
15:48 - 24 јуни, 2024

Ознака : кармин

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

ВИДЕО: Цел живот сте нанесувале кармин погрешно! ТРИК ЗА СОВРШЕНИ УСНИ

Еспресо
Доколку сакате шминка и сакате да си играте со различни техники на шминкање, сигурно ќе бидете воодушевени од новиот трик што стана вирален на социјалните...
Здрави навики

Ги брише подочниците како од шега: Верувале или не, холивудските шминкери користат црвен кармин за тоа!

Еспресо
Подочниците се болка на многу дами, а некогаш дури ни сите трикови на овој свет- замрзната лажичка чај, коцки мраз, краставици на очите, квалитетни серуми,...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Џастин Бибер ги запрепасти фановите со оваа фотографија! (ФОТО)

Еспресо
Џастин Бибер ги шокираше обожавателите во своето најново издание. Всушност, пејачот на друштвената мрежа Снепчет, позираше со филтери, па дури и се нашминка. Тој „стави“...
Здрави навики

Хит боја на кармин за 2020 година која ги нагласува само најубавите црти на ликот!

Еспресо
Не, не станува збор за кожа боја или пастелно розова. Како што пишува InStyle, стручњаците од бјути областа, се согласиле дека во 2020 година ќе...
Секојдневие

Рок на траење на козметичките производи, кога треба да ги фрлите?

Igor
Еве колку козметичките производи можат да ни служат пред да ни предизвикаат инфекција или иритација. Сенка за очи, камена пудра Сенката за очи исто како...
ЛајфстајлСцена

Меган Маркл може, но Кејт Мидлтон НЕ СМЕЕ да ја носи оваа боја на кармин

Igor
И Кејт Мидлтон и Меган Маркл се војвотки во кралското семејство, но протоколарните правила за нив значајно се разликуваат. Пред неколку месеци Меган се појави...
Секојдневие

Изборот на БОЈА НА КАРМИН за вас зборува повеќе отколку што претпоставувате

Igor
Нашиот надворешен изглед, во кој спаѓаат изборот на облека, фризурата, носењето шминка или не, бојата на косата и слични параметри, многу често зборува и за...
Здрави навики

Нанесете МАТ КАРМИН без ризик за сушење на усните и нивно пукање

Igor
Трендовите за шминкање се менуваат, но во последниве неколку години единствена константа е мат изгледот на усните. Но, најголем проблем се појавува кога усните се...
Секојдневие

Едноставен трик за ПОЛНИ УСНИ на кој досега не сте се сетиле

Igor
Еден од најпопуларните трикови за полни усни е нивното исцртување со моливче, потоа нанесување кармин и негово потенцирање со сјај за усни. Но, дали сте...
Здрави навики

ОВАА НИЈАНСА на кармин веќе ја засени црвената – боја која СЕКОЈА ЖЕНА мора да ја има

Igor
Црвениот кармин означува храбра жена која не се плаши да ја истакне својата убавина. Но, во последните неколку години оваа задача ја има сосема друга...