Меган Маркл може, но Кејт Мидлтон НЕ СМЕЕ да ја носи оваа боја на кармин

И Кејт Мидлтон и Меган Маркл се војвотки во кралското семејство, но протоколарните правила за нив значајно се разликуваат.

Пред неколку месеци Меган се појави со црвен кармин на усните, а тоа ги изненади обожавателите на кралското семејство, бидејќи досега не виделе ниту една членка да го носи.

Кралскиот протокол наложува дискретност и суптилност кога е во прашање шминкањето, но веќе на сите им е јасно дека за Меган не важат истите правила како за Кејт Мидлтон.

Всушност, војвотката Кејт има многу поодговорна задача. Нејзиниот сопруг има големи изгледи во блиска иднина да стане крал, а таа кралица, а со тоа доаѓа и поголема одговорност кога изгледот е во прашање.

Од друга страна, принцот Хари е шести во редот за наследување на тронот, по своите татко, брат и внуци од брат, а со тоа и мали се шансите еден ден тој да стане крал. Затоа за него и за неговото семејство не важат строгите протоколарни правила, како што е случајот со принцот Вилијам.

Меган Маркл откри КУЛИНАРСКИ ТРИК од нејзината кујна!

Слични објави

Им ги уништи животите на ФУДБАЛЕРИТЕ КОИ ЈА ПЛАЌАА, а сега лежерно се шета во Кан…

Igor

Девојчето кое остана исто: На Оливера Балашевиќ годините не ѝ можат ништо (ФОТО)

Igor

Актерката во најдобрата спортско-елегантна комбинација до сега! (ФОТО)

Igor

Хајди Клум ќе ви објасни како се носи ТЕКСАС од глава до пети (ФОТО)

Igor

ПЕТ ПРАВИЛА за заштита на РУСАТА КОСА во текот на летото

Igor

Присила Присли: Преку ден ученичка, навечер фатална жена (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

3 × 4 =

Слични објави

Ако умее со машина, умее и со тело: Момци, откријте какви сте во кревет според вашата професија

Igor

Актерката на најпопуларната серија ги објави фотографиите од венчавката (ФОТО)

Igor

За љубителите на јагоди – Направете неодолив милкшејк (РЕЦЕПТ)

Igor

10 години го криела љубовникот на таванот, била причина за смртта на сопругот, а потоа имала уште двајца љубовници (ФОТО)

Еспресо

Јелена Карлеуша веќе не го „следи“ Боки 13 на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Мала астро школа: Какви сме во љубовта и во кревет

Igor