Обама со семејството на гости кај ЏОРЏ И АМАЛ во нивната луксузна вила на Комо (ФОТО)

Барак Обама и Џорџ Клуни се добри пријатели, па не е ни чудно што често ги гледаме заедно во јавноста.

Изминатиот викенд семејството Обама помина неколку дена во луксузната вила на Џорџ и Амал Клуни на езерото Комо. Најверојатно присуствувале на некој важен настан, бидејќи сите биле свечено облечени.

Според неофицијални информации, се работи за настан посветен на маргинализираните групи, кој го предводела самата Амал Клуни, која е истакнат адвокат за човекови права.

На дел од папарацо-фотографиите е забележана и ќерката на Мишел и Барак, Малија.

Слични објави

Се огласи Том Хенкс откако заболе од коронавирусот

Еспресо

Иако ги откажа сите настапи во Македонија, Тамара сепак ќе пее во Данска, Германија и Шпанија

Igor

ДЕВОЈКАВА ги носи сите есенски трендови на себе, инспирирајте се!

Igor

Актерот од „Чернобилски дневници“ пронајден мртов во својот дом

Слободен печат

Три пози кои момците воопшто не ги обожаваат, иако ни се чини поинаку

Igor

ТРИК СО КОМПИР: Како месото никогаш да не ви се залепи за скарата?

Igor

Остави Коментар

четиринаесет + 4 =

Слични објави

Карантинска Барби – првата кукла со мустаќи и подочници

Еспресо

За нивната средба зборуваат сите: Прва заедничка фотографија на Купер и Шајк по раскинувањето (ФОТО)

Еспресо

Нивес Целзиус позира без долна облека! (ФОТО)

Еспресо

Мала астро школа: Каква енергија имаме, млака или разурнувачка?

Igor

Видео хороскоп 21 јуни 2019, петок

Igor

НОВА КРАЛСКА ВЕНЧАВКА: Се мажи принцезата Беатрис

Igor