24.8 C
Скопје
18:42 - 25 јуни, 2024

Ознака : комо

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Џорџ Клуни ја продава вилата на Комо за сто милиони долари, а ја купил за десет милиони: „Актерот е одличен бизнисмен“

Еспресо
Џорџ Клуни го продава својот најпознат имот, вилата на езерото Комо која ја поседува 21 година. George Clooney in Lake Como pic.twitter.com/eQcwwZrus4 — Linda Fritz...
ЛајфстајлСцена

Обама со семејството на гости кај ЏОРЏ И АМАЛ во нивната луксузна вила на Комо (ФОТО)

Igor
Барак Обама и Џорџ Клуни се добри пријатели, па не е ни чудно што често ги гледаме заедно во јавноста. Изминатиот викенд семејството Обама помина...